MLKSOstrodzianka

mecz na szczycie z toruniem

MECZ NA SZCZYCIE Z TORUNIEM

Energa-Morliny Ostróda zagra w najbliższą sobotę o godz. 16:00 z Energą Manekin Toruń. Będzie to spotkanie na szczycie, ponieważ obie drużyny przewodzą w ligowej tabeli. Warto przyjść na małą halę OCSiR, ponieważ w składach obu zespołów zobaczymy reprezentantów Polski.

Mowa oczywiście o pochodzącym z Warmii i Mazur Tomaszu Kotowskim. Wychowanek LUKS ABC Żak Pisanica przez wiele lat z powodzeniem radził sobie przy stołach LOTTO Superligi, jednak w poprzednim sezonie wraz z toruńskim klubem zanotował spadek na jej zaplecze. Drugim z reprezentantów naszego kraju jest Konrad Kulpa. Akademicki Mistrz Europy, a także m.in. Mistrz Europy Juniorów w deblu w parze z Jakubem Dyjasem.

Drużyna Energi Manekina to obecnie połącznie młodości z doświadczeniem. Obok Kulpy i Kotowskiego, skład uzupełniają utalentowany junior Dawid Michna oraz doświadczony Grzegorz Adamiak, pełniący funkcję grającego trenera. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ zarówna Energa-Morliny jak i Energa Manekin bardzo pewnie wygrała swoje pierwsze dwa spotkania.

Ostródzianie po startach indywidualnych wracają do stołów ligowych. Michał Małachowski, Kuba Kwapiś i Łukasz Sokołowski rywalizowali w Grand Prix Polski Seniorów (“Sokół” dodatkowo w Grand Prix Województwa – przyp.red/), a więcej czasu na spokojny trening mieli Aleksander Majchrzak oraz Kacper Petaś. Ten pierwszy rywalizował jeszcze w zawodach na Warmii i Mazurach, ten drugi zaś poświęcił kilka tygodni na przygotowania wsparte turniejami kontrolnymi.  Energa-Morliny Ostróda jeszcze dwa lata temu rywalizowała w LOTTO Superlidze. Energa Manekin to natomiast spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ostatnie spotkanie tych drużyn miało miejsce w Grodzie Kopernika, a gospodarze wygrali 3:0. Punkty wówczas zdobywali Kulpa, Kotowski oraz grający dziś w Dojlidach Białystok Damian Węderlich.