MLKSOstrodzianka

walka, emocje i cenny punkt

WALKA, EMOCJE I CENNY PUNKT

Energa-Morliny Ostróda zdobyła kolejny punkt do ligowej tabeli I ligi. W meczu na szczycie ostródzianie zremisowali z Energą Manekin Toruń 5:5. Podział punktów w Ostródzie wykorzystał Dekorglass II, który został nowym liderem tabeli.

To był niezwykle trudny, emocjonujący i pełen zwrotów akcji mecz. Od samego początku wiele się działo na obu stołach. Co ciekawe jednak, torunianie wygrali wszystkie pojedynki na pierwszym stole, a ostródzianie na drugim.

Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego nie byli stawiani w roli faworyta sobotniego spotkania. Wszak ekipa z Grodu Kopernika to spadkowicz z LOTTO Superligi, a celem Energi Manekina jest powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Drużyna w składzie Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Dawid Michna, Grzegorz Adamiak to połączenie młodości z doświadczeniem. Największe z nich na 52-letni Adamiak, pełniący w toruńskim klubie funkcję grającego trenera.

Komplety punktów w ostródzkim zespole zanotowali Łukasz Sokołowski i Michał Małachowski. Jak dotąd „Sokół” i „Małach” nie pomylili się ani razu i legitymują się kapitalnym bilansem 6-0. Kacper Petaś i Kuba Kwapiś ten mecz zakończyli bez zdobyczy punktowej, ale nawiązali walkę z Tomaszem Kotowskim i Konradem Kulpą. Przypomnijmy, obaj Ci zawodnicy zdobywali krążki Mistrzostw Europy Kadetów czy Juniorów. Na podium ME stawali także w ramach Akademickich zawodów.

„Czułem się przed meczem trochę zestresowany, lecz pewne zwycięstwo nad Grzegorzem Adamiakiem dużo mi dało pewności i grałem dużo lepiej.” – powiedział Łukasz Sokołowski

Mało brakowało, a Energa-Morliny zakończyłaby to spotkanie bez punktów. Łukasz Sokołowski wygrał z Dawidem Michną 3:2, choć w decydującej odsłonie przegrywał 6:9. Były wicemistrz Polski Juniorów w końcówce zachował jednak zimną krew i wygrał arcyważny pojedynek.

„Mecz z Dawidem był ciężki, znamy się bardzo dobrze, wspólnie trenowaliśmy i trudno było mi go zaskoczyć.” – dodaje popularny „Sokół” – „Czułem się lepszy, prowadziłem 2:0, jednak później straciłem koncentrację i zrobiło się nerwowo. W piątym secie zagrałem konsekwentnie i zwyciężyłem.” – dodał zawodnik Energi-Morlin

Po podziale punktów na Mazurach nowym liderem został Dekorglass Działdowo II. Zawodnicy w składzie m.in. z Xu Wenliangiem, Patrykiem Lewandowskim i Kamilem Kurowskim wygrali swoje pierwsze trzy spotkania. Energa Manekin wraz z Energą-Morliny plasują się na 2.miejscu. Kolejna szansa na ligowe punkty przez ostródzki zespół już w najbliższy piątek. Tym razem ciekawe spotkanie z rezerwami Palmiarni Zielona Góra. Ten zespół w poprzednim sezonie wywalczył nawet awans do LOTTO Superligi, jednak ze względów regulaminowych w niej nie zagrał (Superliga dopuszcza udział tylko jednej drużyny z danego klubu – przyp.red.). Początek meczu w stolicy województwa lubuskiego o godz. 16:00.