MLKSOstrodzianka

TOMASZ KRZESZEWSKI NOWYM DYREKTOREM SPORTOWYM PZTS

TOMASZ KRZESZEWSKI NOWYM DYREKTOREM SPORTOWYM PZTS

Po przejściu na emeryturę Stefana Dryszela, legendy polskiego tenisa stołowego, stanowisko Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Tenisa Stołowego obejmie Tomasz Krzeszewski – olimpijczyk, multimedalista Mistrzostw Europy, wielokrotny mistrz Polski i wieloletni trener kadry narodowej mężczyzn.

W dniu 31 października 2023 roku, Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego powołał Tomasza Krzeszewskiego na stanowisko Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Stanowisko szefa wyszkolenia PZTS nowo powołany dyrektor obejmie formalnie
1 stycznia 2024 roku, po przejściu na emeryturę Stefana Dryszela, który funkcję Dyrektora Sportowego sprawował nieprzerwanie od 2012 roku.

Dyrektor Sportowy jest w związku sportowym osobą, która między innymi opracowuje we współpracy z trenerami kadr narodowych plany szkoleniowe i powołania do kadr, odpowiada za przygotowanie dokumentacji do wniosków o dotacje finansujące szkolenie oraz udział zawodników w turniejach międzynarodowych. Ponadto Dyrektor Sportowy odpowiada za: bieżący kontakt z Departamentem Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, zgłoszenia zawodników na turnieje międzynarodowe, opracowanie raportów z występów reprezentantów Polski w tychże turniejach i inne.

W związku z zakończeniem kariery trenera kadry narodowej mężczyzn, pragnę podziękować całemu środowisku tenisa stołowego za wieloletnie zaufanie i możliwość pełnienia tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji przez blisko 15 lat. Życzę sukcesów naszej reprezentacji oraz przyszłemu trenerowi kadry. Jako Dyrektor Sportowy dołożę wszelkich starań, aby powierzoną funkcję pełnić jak najlepiej, przysłużyć się wszystkim polskim reprezentacjom oraz Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego – powiedział nowo wybrany Dyrektor Sportowy PZTS, Tomasz Krzeszewski.

Tomasz Krzeszewski przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w 1985 roku w klubie Włókniarz Łódź, którzy reprezentował przez wiele lat. W swojej karierze zawodniczej grał również w chorwackim klubie Industrogradnija Zagrzeb oraz niemieckich Wurzburger Hofbrau, TTG Hoengen i Julich/Hoenge. Wracając do Polski Tomasz Krzeszewski reprezentował klub z Ostródy, w barwach którego dwukrotnie, w latach 1997 oraz 2004, zdobył tytuł Indywidulanego Mistrza Polski. Ośmiokrotny Mistrz Polski w deblu, pierwszy tytuł w 1997 roku wywalczył w parze z Piotrem Szafrankiem, kolejne siedem z Lucjanem Błaszczykiem (1998-2004), z który również w 2002 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy. Srebrny i trzykrotny brązowy medalista drużynowych Mistrzostw Europy. Olimpijczyk z Sydney i Aten, w których awansował do ćwierćfinału w grze podwójnej. W barwach narodowych występował nieprzerwanie od 1989 roku, aż do zakończenia kariery zawodniczej w 2006 roku.

Po zakończeniu kariery zawodniczej wrócił do Ostródy i rozpoczął pracę jako trener w klubie MLKS OSTRÓDZIANKA. W 2007 powołany na stanowisko trenera kadry narodowej juniorów i asystenta trenera kadry narodowej seniorów. Trener kadry narodowej seniorów od 2008 roku. Pod czujnym okiem Tomasza Krzeszewskiego kadra narodowa mężczyzn przeszła zmianę pokoleniową. Pod okiem Tomasza Krzeszewskiego reprezentanci Polski po raz pierwszy w historii, w 2016 roku, zakwalifikowali się w drużynie na Igrzyska Olimpijskie, a także wywalczyli 5 medali Mistrzostw Europy Seniorów i 6 medali Mistrzostw Europy U-21.

źródło: www.pzts.pl