MLKSOstrodzianka

młodzicy zagrają w olkuszu

MŁODZICY ZAGRAJĄ W OLKUSZU

W Olkuszu (woj.małopolskie) od piątku do niedzieli odbywać się będzie I Grand Prix Polski Młodzików. Nie zabraknie tam również przedstawicieli klubu Energa-Morliny Ostróda. Pewny awans do turnieju głównego ma Antoni Szarmach, a pozostali zawodnicy zgłoszeni na ten turniej tj. Julia Szarmach, Kajetan Tyszkowski, Antoni Sadowski, Filip Michalkiewicz rozpoczną swój udział od piątkowych kwalifikacji.

Antek jako jedyny spośród reprezentantów ostródzkiego klubu przeszedł przez sito eliminacji wojewódzkich. Wygrał Grand Prix Województwa, pokonując w wielkim finale swojego klubowego kolegę Kajetana Tyszkowskiego i dzięki temu wywalczył sobie bilet na sobotnie zmagania. Blisko tej przepustki był wcześniej wspomniany Tyszkowski oraz Julia Szarmach. Nasza najmłodsza zawodniczka uplasowała się na drugim miejscu, przegrywając w finale z Moniką Pawłowską (AZS UWM Olsztyn).

Nasi młodzi tenisiści stołowi są rozstawieni w kwalifikacjach z następującymi numerami: 3.Julia Szarmach, 13.Kajetan Tyszkowski, 19.Filip Michalkiewicz, 28.Antoni Sadowski.