Historia

Historia

Historia

Data, w której klub rozpoczął swoją działalność jest trudna do ustalenia, jednak wiadomo, że było to niedługo po zakończeniu II wojny światowej.
 
Wiemy natomiast, że okres w którym zawodnicy klubu zaczęli liczyć się na arenie ogólnopolskiej jest ściśle powiązany z podpisaniem umowy sponsorskiej  z tytularnym sponsorem Klubu tj. firmą Morliny /obecnie Animex Foods/ mającą swoją siedzibę na terenie Gminy Ostróda w 1991 roku.
 
Dzięki wsparciu finansowemu firmy Animex Foods właściciela marki Morliny, klub mógł sobie pozwolić na tworzenie profesjonalnych warunków do treningów i startów w zawodach zawodników klubu tj. wynajem obiektów do treningów, zakup profesjonalnego sprzętu do gry, zatrudnienie profesjonalnych trenerów i finansowanie startów zawodników w zawodach indywidualnych i drużynowych.
 
Już kilkuletnia współpraca poskutkowała awansem zespołu do Superligi tenisa stołowego i pierwszymi medalami Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych zdobytych przez wychowanków klubu. Dobre działania managerskie Prezesa klubu Pana Tadeusza Czyczela doprowadziły do zbudowania silnego zespołu i zdobycia dwóch tytułów Drużynowego Mistrza Polski w latach 1999 i  2000 oraz dojściem do finału Pucharu Europy w 2001 roku.