MLKSOstrodzianka

debiut wychowanków

DEBIUT WYCHOWANKÓW W III LIDZE

Swoją inaugurację przy ligowych stołach mają za sobą wychowankowie klubu w trzeciej lidze. Młody skład Energi-Morlin II przegrał u siebie z OKTS Orneta 5:13, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Skład tworzą bowiem członkowie akademii, którzy w swoich kategoriach wiekowych osiągają czołowe lokaty w Polsce. 

Ich pierwszym rywalem był zespół z Ornety. Drużyna z powiatu lidzbarskiego co prawda debiutuje w rozgrywkach III ligi, jednak w swoim składzie ma bardzo doświadczonych zawodników. Jednym z nich był Wojciech Chrząszcz, w przeszłości reprezentujący barwy ostródzkiego klubu. W kategoriach juniorskich zdobywał on medale Mistrzostw Polski, był także pingpongistą  drużyn ostródzianki w I i II lidze. 

Zespół prowadzony przez trenerów Bartosza i Karola Szarmacha dłuższy czas nawiązywała ze starszymi przeciwnikami z Ornety. Po pierwszej rundzie gier indywidualnych i grze deblowej było 3:3, co zwiastowało nawet sensację. Później jednak do głosu doszedł OKTS i rezerwy Energi-Morlin przegrały ostatecznie 5:13.

W składzie znaleźli się Kajetan Tyszkowski, Antoni Szarmach, Julia Szarmach, Antoni Sadowski, Filip Michalkiewicz, natomiast w zespole z Ornety wystąpili Chrząszcz, Krzysztof Buczyński, Bogdan Gałązka oraz Piotr Macyra.

Energa-Morliny II Ostróda 5:13 OKTS Orneta

Punkty dla Energi-Morlin II: J.Szarmach 1.5, Sadowski 1.5, A.Szarmach 1, Tyszkowski 1, Michalkiewicz 0

Punkty dla OKTS: Chrząszcz 4.5, Buczyński 4, Gałązka 2.5, Macyra 2