Informacje

WYSOKA WYGRANA W SOLCU

Drugie zwycięstwo w sezonie 2023/2024 odnieśli zawodnicy Energi-Morlin Ostróda w pierwszej lidze. Po wygranej nad Griffin's Spin Szczecin (10:0) tym razem zespół z Ostródy pokonał na wyjeździe UKS TOP Solec Kujawski aż 9:1!

Komplety punktów wywalczyli Michał Małachowski, Kacper Petaś oraz Łukasz Sokołowski. Spotkanie zaczęło się jednak dla ostródzian dość nerwowo, ponieważ Kuba Kwapiś przegrał z byłym zawodnikiem ostródzkiego klubu Mateuszem Ufnalem. Na szczęście pozostałe pojedynki rozstrzygały się już tylko i wyłącznie na korzyść zawodników z Warmii i Mazur. Po porażce Kwapisia Energa-Morliny dowodzona w tym meczu przez trenera Tomasza Sposoba oddała swoim przeciwnikom zaledwie trzy sety!

Po dwóch kolejkach ostródzianie wspólnie z Energą Manekin Toruń przewodzą w tabeli. Zarówno torunianie jak i ostródzianie wygrali swoje mecze 10:0 i 9:1. Trzecie miejsce w tabeli zajmują rezerwy Balty AZS AWFiS Gdańśk, które dość niespodziewanie zremisowały w Nowym Dworze Mazowieckim z miejscowym KTS-em. Kolejne mecze z udziałem Energi-Morlin już w październiku. Za niecały miesiąc odbędzie się mecz na szczycie z Toruniem, a później z ZKS Zielona Góra II oraz KTS Nowy Dwór Mazowiecki.

UKS TOP Solec Kujawski 1:9 Energa-Morliny Ostróda

Punkty: Ufnal 1 - dla Solca, Sokołowski 2.5, Petaś 2.5, Małachowski 2.5, Kwapiś 1.5 - dla Energi-Morlin

fot. Fabian Popielewski