Informacje

ZA TYDZIEŃ INAUGURACJA

Griffin's Spin Szczecin będzie pierwszym rywalem ostródzkiego klubu w nowych rozgrywkach I ligi mężczyzn. O awans do LOTTO Superligi powalczy 21 zespołów, a tylko dwa wywalcząpromocję do najwyższej ligi. Jest więc o co walczyć, a pierwsza okazja na ligowe punkty już w przyszłą sobotę.

Ostródzianie w ubiegłej kampanii zajęli 3.miejsce w grupie północnej i otarli się o baraże. Drużyna w składzie Kacper Petaś, Piotr Chmiel, Marco Golla, Michał Małachowski i Kuba Kwapiś w końcowej rywalizacji ustąpiła tylko Pogoni Lębork oraz rezerwom ZKS Zielona Góra. Oba zespoły wygrały swoje dwumecze, jednak ze względów regulaminowych (ZKS ma zespół w Superlidze i dwie ekipy z jednego klubu nie mogą grać na najwyższym szczeblu) drużyna ze stolicy województwa lubuskiego przekazała swoje miejsce Dojlidom Białystok.

W porównaniu do poprzedniego sezonu doszło do niewielkich zmian. Po sezonie drużynę opuścili Chmiel i Golla, jednak pozostali Petaś, Kwapiś i Małachowski. W składzie na sezon 2023/2024 jest także m.in. Drużynowy Mistrz Europy Juniorów Łukasz Sokołowski, który w latach 2018-2022 występował już w ostródzkich barwach. Ponadto zgłoszeni do rozgrywek zostali Aleksander Majchrzak, Jakub Klimczewski, Igor Jankowski, Igor Paździorko, Mateusz Smurzyński oraz Tomasz Sposób.

Pierwszym rywalem ostródzian będzie Griffin's Spin Szczecin. Beniaminek I ligi w poprzednim sezonie rywalizował w II lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Sportowo awansu nie uzyskali, bowiem przegrali w barażach, jednak skorzystali z możliwości wykupu miejsca (jeden z zespołów występujących w sezonie 2022/2023 wycofał się z rozgrywek). Tym samym na Mazurach zespół ze Szczecina zadebiutuje na zapleczu Superligi.

Griffin's Spin do rozgrywek zgłosił 7 zawodników. Są to Bartosz Dobrowolański, Dawid Kosiński, Kamil Rudomina, Artur Lemieszka, Kamil Kiljanek, Patryk Stanisławczyk i Dawid Wajda. Wydaje się, że pierwsi czterej wymienieni zagrają w Ostródzie, ponieważ cała czwórka jest już mocno ograna na drugoligowych stołach, a dodatkowo Dobrowolański to zawodnik z przeszłością w lidze niemieckiej. 

Mecz Energa-Morliny Ostróda - Griffin's Spin Szczecin rozpocznie się w sobotę, 9 września o godz. 16:00.

Przewidywane składy: 

Energa-Morliny: Petaś, Sokołowski, Kwapiś, Małachowski

Grffin's Spin: Dobrowolański, Kosiński, Lemieszka, Rudomina