Informacje

W DERBACH WYRAŹNIE LEPSZA "JEDYNKA"

Tenisiści stołowi Energi-Morlin I Ostróda wyraźnie pokonali swoich kolegów z drugiej drużyny 10:0 i zanotowali dziewiąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Dzięki sobotniej wygranej "jedynka" została nowym liderem, jednak ma o jeden mecz więcej od rezerw Palmiarni Zielona Góra oraz Pogoni Lębork.

Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Krzeszewskiego nie oddał swoim rywalom nawet seta. Wszystkie dziesięć pojedynków zakończyło się wynikiem 3:0. Komplet "oczek" wywalczyli Kacper Petaś, Michał Małachowski, Kuba Kwapiś i Marco Golla. W składzie pierwszego zespołu zabrakło tym razem Piotra Chmiela.

Problemy kadrowe kolejny raz dały się we znaki drugiej drużynie. W sobotnim meczu z Energą-Morlinami I zabrakło ponownie dwóch podstawowych zawodników. Nie zagrali Aleksander Majchrzak i Piotr Michalski, a w ich miejsce ponownie Igor Jankowski oraz Paweł Deska.

Kolejne spotkania już w najbliższą sobotę i niedzielę. Najpierw do stołu na trudnym terenie w Karnieszewicach podejdą pingpongiści drugiej drużyny, zaś dzień później we własnej hali zagra pierwszy zespół. Będzie to bardzo ważny mecz w kontekście walki o baraże o awans do LOTTO Superligi, gdyż rywalem będzie Pogoń Lębork.

fot. Łukasz Czokajło