Informacje

JEDYNKA WYGRYWA Z DEKORGLASSEM II I PRZEGRYWA Z PALMIARNIĄ II, DWÓJKA PRZEGRYWA Z BALTĄ II

 

Rok 2022 w rozgrywkach ligowych dobiegł końca. Na zapleczu LOTTO Superligi tenisiści stołowi Energi-Morlin Ostróda odnieśli w grudniu zwycięstwo i dwie porażki. Wygraną 10:0 nad Dekorglassem II oraz porażkę 2:8 z rezerwami Palmiarni Zielona Góra zanotowała "jedynka", natomiast przegraną 2:8 z Baltą AZS AWFiS Gdańsk II musiał dopisać sobie drugi zespół.

W spotkaniu z osłabionymi rezerwami działdowskiego klubu (zabrakło Xu Wenlianga, Jakuba Miszkurki i Patryka Lewandowskiego) bezbłędni byli Michał Małachowski, Kacper Petaś, Piotr Chmiel i Kuba Kwapiś. Najwięcej trudności w zdobyciu kompletu punktów miał ten ostatni, który wygrał z Kamilem Kurowskim w pięciu setach. Pozostałe pojedynki odbyły się bez historii i zakończyły się wygraną ostródzian w stosunku 3:0.

Tydzień wcześniej ostródzianie odnieśli pierwszą porażkę w obecnej kampanii. W ostródzkiej hali lepsi okazali się tenisiści stołowi ZKS Palmiarni Zielona Góra. W meczu przegranym 2:8 wśród podopiecznych trenera Tomasza Krzeszewskiego zapunktowali tylko Kacper Petaś i Kuba Kwapiś. Obaj pokonali Łukasza Wachowiaka.

Na ostatnim miejscu w tabeli pierwszą rundę zakończy drugi zespół Energi-Morlin. Wszystko to za sprawą zwycięstwa OSSM Gdańsk nad KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumią 7:3. Energa-Morliny II w ostatnim meczu tego roku przegrała 2:8 w Gdańsku z miejscową AZS AWFiS Baltą II. Honorowe "oczka" wywalczyli Aleksander Majchrzak oraz Robert Czernecki.