Informacje

PIERWSZY ZESPÓŁ WICELIDEREM

Energa-Morliny I Ostróda awansowała na pozycję wicelidera pierwszej ligi. To jak dotąd najwyższa lokata ostródzkiej drużyny w sezonie 2022/2023. Stało się tak po wyjazdowym zwycięstwie nad rezerwami Energi Manekin Toruń 9:1.

Kolejne komplety "oczek" padły łupem Michała Małachowskiego, Piotra Chmiela i Kuby Kwapisia. Blisko pełnej puli był również Kacper Petaś, jednak po wygranym singlu i deblu nie postawił kropki nad "i" i przegrał z Konradem Staszczykiem w czterech setach. 

Energa-Morliny I to jedyny zespół, który jeszcze nie doznał porażki w lidze. Do tej pory tytuł "niepokonanych" ostródzianie dzielili z Pogonią Lębork, jednak zawodnicy z województwa pomorskiego przegrali 3:7 z Palmiarnią Zielona Góra II i spadli na czwarte miejsce w tabeli.

Siódmej porażki w tym sezonie doznali za to tenisiści stołowi ostródzkiej "dwójki". Tym razem podopieczni trenera Tomasza Sposoba ulegli w derbach Warmii i Mazur Dekorglassowi II Działdowo 2:8. Honorowe punkty wywalczył Jakub Kuźmicz, po zwycięstwach nad Mateuszem Rutkowskim i Jakubem Miszkurką.