Informacje

DERBY WARMII I MAZUR W PIERWSZEJ LIDZE

Przed nami derby województwa warmińsko-mazurskiego w rozgrywkach pierwszej ligi. Podopieczni trenera Tomasza Sposoba zmierzą się ze swoim odpowiednikiem, a więc drugą drużyną Dekorglassu. W Toruniu zagra zaś pierwszy zespół Energi-Morlin, który zagra z Energą-Manekin II.

Działdowski Dekorglass II jak dotąd osiągnął dwa zwycięstwa, remis i trzy porażki. Pięć punktów w ligowej tabeli daje rezerwom byłego Mistrza Polski obecnie ósme miejsce. W tegorocznych rozgrywkach zagrało aż dziewięciu zawodników. Xu Wenliang, Kamil Kurowski, Patryk Lewandowski, Jakub Miszkurka, Mateusz Rutkowski, Jakub Bielicki, Michał Lipowski, Adam Piotrowski, Kryspin Stolarczyk. Najlepszym bilansem legitymuje się ten pierwszy, który odniósł sześć wygranych i tylko dwie porażki.

O szóste zwycięstwo w lidze w Grodzie Kopernika powalczy Energa-Morliny I. Energa Manekin II wzmocniona z początku zawodnikami z superligowej drużyny: Tomaszem Kotowskim i Konradem Kulpą miała imponującą inaugurację sezonu. Torunianie byli nawet wiceliderem! Obecnie jest piąta z dorobkiem ośmiu punktów, na co złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy (w tym z Energą-Morlinami II) oraz jedną porażką.

Oba spotkania rozpoczną się 19 listopada (sobota). Pierwszy pojedynek meczu Dekorglass II – Energa-Morliny II odbędzie się o godz. 13:00, natomiast Energa Manekin II – Energa-Morliny I o 16:00.