Informacje

ZWYCIĘSTWO PIERWSZEJ DRUŻYNY NAD RUMIĄ

Kolejne zwycięstwo zanotowali pingpongiści pierwszej drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi. Tym razem Energa-Morliny I wygrała 8:2 z KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumią i była to piąta wygrana w tym sezonie.

Ostródzianie dzięki wygranej nad zespołem z Małego Trójmiasta umocnili się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co druga Poltarex Pogoń Lębork.

To była sobota bez niespodzianek. "Jedynka" wysoko pokonała ekipę z Rumi, natomiast "dwójka" uległa 1:9 rezerwom Palmiarni Zielona Góra, którzy - mając o jeden mecz rozegrany więcej - są liderem tabeli.

W spotkaniu z Rumią błysnęli Kuba Kwapiś i Piotr Chmiel, którzy wywalczyli komplety punktów. "Kwapa" pokonał Przemysława Perzyńskiego i Alana Wosia, natomiast Chmiel wygrał z Mateuszem Giełażynem i Pawłem Lemańskim. Dwa zwycięstwa indywidualne zanotował Michał Małachowski, a jedno Kacper Petaś. Warto dodać, że wychowanek Energi-Morlin Ostróda dopiero w szóstym meczu tego sezonu znalazł swojego pogromcę! Był nim Przemysław Perzyński, z którym Petaś przegrał w trzech setach.

Nie powiodło się natomiast drugiej drużynie Energi-Morlin. Zespół beniaminka zaplecza LOTTO Superligi przegrał 1:9 z ZKS Zielona Góra II. Dzięki tej wygranej zespół ze stolicy województwa lubuskiego wskoczył na fotel lidera tabeli. Honorowy punkt dla ekipy z Warmii i Mazur zdobył za to Robert Czernecki.

W listopadzie zespoły z Ostródy będzie czekać jeszcze po jednym spotkaniu. Pierwszy zespół uda się do Torunia, gdzie powalczy o punkty z rezerwami Energi Manekin, natomiast drugi zagra w Działdowie z Dekorglassem II. Oba pojedynki zostały zaplanowane na godzinę 16:00.