Informacje

DWA MIEJSCA NA PODIUM

Z dwoma miejscami na podium zakończyli swój występ tenisiści stołowi ostródzkiego klubu rywalizujący w II Grand Prix Warmii i Mazur w Jezioranach. Po raz drugi w tym sezonie drugi w seniorach był Michał Małachowski, natomiast trzeci w kadetach był Mateusz Smurzyński.

Tuż za podium kategorii Juniorów uplasował się Igor Jankowski. Ostródzianin zajął czwarte miejsce. To dla niego już drugi udany start w tym sezonie, gdyż podczas wrześniowego Grand Prix Województwa w Działdowie był trzeci.

Punkty do rankingu w sezonie 2022/2023 zdobyli również m.in. Robert Czernecki czy Marco Golla grający na codzień w I lidze, ale także nasi trzecioligowcy tj. Igor Paździorko i Paweł Deska.

W kategoriach młodzieżowych przy stole grała zaś solidna brygada pingpongistów z ostródzkiej akademii. Liczna ekipa z Ostródy, składająca się głównie ze skrzatów i żaków po raz kolejny zebrała doświadczenie w rywalizacji ze starszymi zawodnikami z całego województwa. Do Jezioran udali się Julia i Antoni Szarmach, Filip Michalkiewicz, Michał Orłowski, Igor Chodań i Antoni Sadowski.

Teraz przed tenisistami z letniej stolicy Warmii i Mazur powrót do rozgrywek ligowych, a także czas na spokojne treningi w Ostródzie. Karuzela związana z cyklem Grand Prix Polski rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia, a jednym z gospodarzy tychże turniejów będzie Ostróda. Turniej II Grand Prix Polski Juniorów odbędzie się w dniach 2-4 grudnia.