Informacje

ENERGA-MORLINY III LIDEREM III LIGI!

Wielkie emocje mogli zobaczyć kibice podczas meczu trzeciej kolejki III ligi WMZTS pomiędzy Energą-Morlinami III a Dekorglassem IV Działdowo. W elektryzujących lokalnych derbach lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 13:5 i zostali nowym liderem ligowej tabeli.

Choć rozmiar zwycięstwa jest dość znaczący na korzyść ostródzkiego zespołu, spotkanie było bardzo wyrównane. W osiemnastu pojedynkach przy stole aż sześć kończyło się w pięciu setach. Co ważne, cztery z nich wygrali tenisiści stołowi Energi-Morlin III.

Komplet punktów w niedzielnym meczu wywalczył Igor Jankowski. Wychowanek ostródzkiego klubu pokonał Michała Lipowskiego, Jakuba Bielickiego, Adama Piotrowskiego i Kryspina Stolarczyka. W deblu z Pawłem Deską pewnie pokonali zaś Bielickiego i Piotrowskiego. Trzy indywidualne gry singlowe wygrali Deska i Jakub Klimczewski, a dwie - kolejny z wychowanków - Mateusz Smurzyński.

Dla ostródzian było to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej Energa-Morliny III pokonała LZS Lubawa oraz rezerwy Mlexera Elbląg. Teraz, po zwycięstwie nad Dekorglassem IV z kompletem sześciu punktów przewodzi w tabeli.

Energa-Morliny III Ostróda 13:5 Dekorglass IV Działdowo

Punkty dla Energi-Morlin: Jankowski 4.5, Deska 3.5, Klimczewski 3, Smurzyński 2