Informacje

ENERGA-MORLINY I NA TRZECIM MIEJSCU W TABELI

Cztery zwycięstwa, remis i trzecia pozycja w ligowej tabeli to dorobek tenisistów stołowych Energi-Morlin Ostróda I po pierwszych pięciu kolejkach nowego sezonu 2022/2023 w grupie północnej I ligi mężczyzn. Sześć meczów rozegrała za to już Energa-Morliny II, która z remisem i pięcioma porażkami okupuje przedostatnie, dziesiąte miejsce w lidze.

W ostatnich spotkaniach, wieńczących krótkie wyjazdowe "tournee" zapunktował tylko pierwszy zespół. "Jedynka" bardzo wysoko pokonała rezerwy Balty AZS AWFiS Gdańsk 9:1. Kolejny komplet punktów wywalczył Kacper Petaś, który zanotował łącznie już dziesięć indywidualnych zwycięstw i nie doznał jeszcze porażki! Ponadto, zapunktowali Michał Małachowski, Piotr Chmiel i Kuba Kwapiś. Pierwszych dwóch - podobnie jak Petaś - wywalczyło komplet, natomiast ostatni z wyżej wymienionych sięgnął po zwycięstwo w singlu i deblu. Honorowy punkt dla gdańszczan zdobył Artur Daniel, po pokonaniu Kwapisia.

Kilkanaście kilometrów dalej na trudnym terenie w Lęborku o punkty próbowała walczyć druga drużyna ostródzkiego klubu. Poltarex Pogoń to spadkowicz z LOTTO Superligi, a w tym sezonie jak dotąd jeszcze nie przegrał. Cudu nie było i lęborczanie pewnie pokonali "dwójkę" 9:1. Jedyne "oczko" wywalczył Piotr Michalski, który sprawił miłą niespodziankę, pokonując Łukasza Kapronia w czterech setach. Wcześniej, Michalski pokonał m.in. Marcina Woskowicza, a więc jedną z najlepszych rakiet Darz Boru Karnieszewice.

Przed tenisistami Energi-Morlin krótka przerwa od rozgrywek ligowych. W sobotę, 5 listopada w Jezioranach odbędzie się Grand Prix Województwa warmińsko-mazurskiego w Jezioranach, a liga wróci tydzień później. Po Święcie Niepodległości zobaczymy mecze Energa-Morliny I - KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumia oraz Energa-Morliny II - ZKS Zielona Góra II.