Informacje

CENNY REMIS W LĘBORKU

Reprezentanci pierwszej drużyny Energi-Morlin Ostróda zremisowali 5:5 z Pogonią Lębork e ramach 2.kolejki grupy północnej pierwszej ligi. Druha drużyna uległa we własnej hali Darz Bór Karnieszewice 1:9.

Już na początku sezonu podopiecznych trenera Tomasza Krzeszewskiego czekała poważna weryfikacja na zapleczu LOTTO Superligi. Pogoń Lębork, która obok Energi-Morlin również spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce to jeden z największych kandydatów do powrotnego awansu. Trudny teren w Lęborku pokazał, że "jedynka" dysponuje silną, a co najważniejsze równą kadrą i jest w stanie rywalizować z każdym lidze.

Bardzo dobre spotkanie na pierwszym stole rozegrał Kacper Petaś, który pokonał Łukasza Kapronia i Adama Dosza. Ważne punkty "dołożył" Kuba Kwapiś, po zwycięstwach z Kaproniem w singlu, a także z Piotrem Chmielem w deblu na parę Marek Prądziński/Łukasz Kaproń. Piąte "oczko" dające remis zdobył Michał Małachowski.

W składzie podczas spotkania z Lęborkiem znaleźli się Petaś, Małachowski, Chmiel i Kwapiś. Marco Golla cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

"Dwójka" zanotowała drugą porażkę w stosunku 1:9 w obecnej kampanii. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Sposoba uległ ekipie Darz Bór Karnieszewice. Jedyny punkt wywalczył Piotr Michalski, który niespodziewanie pokonał w pięciu setach Marcina Woskowicza.

Teraz przed tenisistami ostródzkiego klubu przerwa w lidze i turnieje indywidualne, bowiem w dniach 23-25 września odbędzie się I Grand Prix Polski Seniorów w Białymstoku.