Informacje

UDANE OTWARCIE SEZONU PRZEZ WYCHOWANKÓW

Bardzo dobre otwarcie sezonu mają za sobą najmłodsi pingpongiści z ostródzkiej akademii. Podczas weekendu związanego z I Grand Prix Województwa warmińskiego-mazurskiego młodzi adepci Energi-Morlin Ostróda wywalczyli pięć medali.

W sobotę w Jezioranach odbył się pierwszy turniej z cyklu wojewódzkiego Grand Prix w kat. Młodzików i Kadetów. Trzecie miejsce w młodziczkach zajęła Julia Szarmach. To świetny wynik młodej reprezentantki ostródzkiego klubu, bowiem jest jeszcze skrzatką! Starszy brat Julii, Antoni, który od tego sezonu jest żakiem, również uplasował się na najniższym stopniu podium. Blisko „trójki” był kolejny z wychowanków – Mateusz Smurzyński w kategorii kadetów. „Smurzyk” rozstawiony przed turniejem z numerem „jeden” zajął ostatecznie czwartą pozycję.

Niedzielne zawody w Olsztynie na długo zapamięta Michał Orłowski. Jeden z najmłodszych podopiecznych trenerów Bartosza i Karola Szarmacha wygrał rywalizację skrzatów. Dla Michała Orłowskiego to jak dotąd największy sukces w jego przygodzie z tenisem stołowym. W kategorii żaczek ze srebrem wróciła Maria Licznerska, która kolejny raz pokazała, że w tej kategorii wiekowej należy do wojewódzkiej czołówki, natomiast na trzecim miejscu w kat. żaków był Filip Michalkiewicz.