Informacje

NOWE TWARZE

Czterech zupełnie nowych zawodników zobaczymy na pierwszoligowych parkietach w nadchodzącym sezonie. Będą to Michał Małachowski, Robert Czernecki, Piotr Michalski oraz Aleksander Majchrzak.

Pierwszy z wyżej wymienionych będzie walczył o jak najlepszy wynik z Energą-Morlinami I. Michał Małachowski wywodzi się z Kwidzyna, tam też rozpoczynał swoją karierę w miejscowym MTS. W tym czasie zdobył m.in. Mistrzostwo Polski Kadetów w grze podwójnej, a ostatnio dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodzieżowców w grze pojedynczej. Ostatnie sezony spędził w pierwszej lidze, a konkretnie w rezerwach Energi Manekina Toruń.

Pozostała trójka zagra w "dwójce". Czernecki i Michalski to przedstawiciele rocznika 2003, natomiast Majchrzak urodził się w roku 2004. Robert Czernecki w ostatnim sezonie grał dla pierwszoligowej Broni Radom, wcześniej bronił barw GKTS Wiązowna, a ponadto jest zawodnikiem, który przez wiele lat trenował wspólnie z Maciejem Kubikiem, dziś etatowym reprezentantem Polski. Michalski natomiast spędził wiele lat w Dojlidach Białystok. Występował tam głównie w drugiej lidze, ale ma także za sobą debiut na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

Ostatni z nowych nabytków klubu z Ostródy wywodzi się z Bydgoszczy i jest wychowankiem miejscowej Gwiazdy. W ubiegłych rozgrywkach Majchrzak bronił barw OSSM Gdańsk, natomiast najbliższy sezon będzie jego drugim na zapleczu LOTTO Superligi.

Początek kampanii 2022/2023 już za niespełna 2 tygodnie. W sobotę, 10 września o godz. 16:00 odbędzie się inauguracja rozgrywek. Energa-Morliny I zmierzy się wtedy z Energą-Morlinami II.