Informacje

ZŁOTO, SREBRO I BRĄZ NA MISTRZOSTWACH POLSKI LZS

Reprezentanci Energi-Morlin Ostróda wywalczyli trzy medale podczas sobotnich Mistrzostw Polski krajowego zrzeszenia LZS. Po złoto sięgnął Kacper Petaś, srebro zdobył Jakub Kuźmicz, a brąz Łukasz Sokołowski.

Cała trójka pod szyldem ostródzkiego klubu już przed turniejem była wskazywana w roli faworyta. Z „jedynką” rozstawiony był bowiem Petaś, z „dwójką” Kuźmicz, a z „trójką” Sokołowski.

Ostródzianie zgodnie przechodzili kolejne rundy rozgrywek, choć w pierwszej z nich grający stylem defensywnym Jakub Kuźmicz „wymęczył” po tie-breaku zwycięstwo z Jakubem Lamperskim. W półfinale doszło do wewnętrznego pojedynku pomiędzy Petasiem a „Sokołem”. Lepszy okazał się wychowanek Energi-Morlin, wygrywając ze swoim o dwa lata młodszym kolegą w czterech setach. W drugim półfinale „Orzeł” wygrał z Emilem Nowakiem.

W grze o złoto Petaś pewnie pokonał Kuźmicza, natomiast Sokołowski nie zaznał już goryczy porażki i zakończył turniej z brązowym medalem. Tym samym, całe podium kategorii młodzieżowców zajęli reprezentanci ostródzkiego klubu!

Podczas Mistrzostw Polski LZS w Ostródzie rywalizował ponadto Maksymilian Miastowski. W silnej obsadzie juniorów ostródzianin zajął miejsca w przedziale 5-6. Lepsi od młodego tenisisty z Warmii i Mazur okazali się Michał Gawlas oraz Alan Kulczycki. Tytuł Mistrza Polski w tej kategorii wiekowej wywalczył Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo).

Wyniki ostródzian bardzo mocno przyczyniły się do wygrania przez województwo warmińsko-mazurskie klasyfikacji generalnej w zestawieniu regionów. Warmia i Mazury wyprzedziły kolejno na podium Mazowsze i Śląsk.