Informacje

AWANS JEST NASZ!

To już pewne. Dwie drużyny Energi-Morlin Ostróda w przyszłym sezonie zagrają w pierwszej lidze! Drugi zespół ostródzkiego klubu mimo porażki we własnej hali z Akanzą Lublin 4:6, w końcowym rozrachunku okazał się lepszy o dwa sety i awansował na zaplecze LOTTO Superligi.

Ten mecz to był prawdziwy pingpongowy rollercoaster, w którym było dosłownie wszystko. Od zwrotów akcji, po żółte i czerwone kartki. O stawce i randze tego spotkania świadczył fakt, iż sędziowie aż pięciokrotnie pokazywali kartoniki. 

Ostródzianie bardzo dobrze rozpoczęli rewanżowe spotkanie. Maksymilian Miastowski pewnie w trzech setach pokonał Radosława Chrześciana, natomiast Kuba Kwapiś - nie bez kłopotów - zwyciężył nad Szymonem Kulczyckim. Podopieczni trenera Tomasza Sposoba prowadzili więc 2:0. Kilkanaście minut później był już remis. Jakub Kuźmicz przegrał z Pawłem Koziełem 1:3, zaś Jacek Barbachowski uległ Marcinowi Litwiniukowi 0:3.

Deble w rewanżu zdecydowanie lepiej rozegrali goście z Lublina. Maksymilian Miastowski i Kuba Kwapiś wygrali pierwszego seta z Koziełem i Litwiniukiem, jednak później kolejne trzy odsłony padły łupem gości. Na drugim stole para Jacek Barbachowski/Jakub Kuźmicz prowadziła 10:7 w pierwszej odsłonie z Tomaszem Słomką i Radosławem Chrześcianem. Tę partię przegrała, i jak się później okazało, był to kulminacyjny moment tego pojedynku. Lublinianie wyszli na prowadzenie 4:2 i to oni w tamtym momencie znacząco zbliżyli się do awansu.

Gospodarze wrócili do gry za sprawą Miastowskiego i Kwapisia. Pierwszy z nich gładko pokonał Kozieła, a drugi stoczył pasjonujący pojedynek z Litwiniukiem. W meczu było 4:4, a na dwie ostatnie gry wyszli Barbachowski i Kuźmicz.

Popularny "Barbach" przegrał z Szymonem Kulczyckim w trzech setach, a Jakub Kuźmicz uległ po tie-breaku Radosławowi Chrześcianowi. Tym samym Energa-Morliny II przegrała 4:6 z Akanzą, jednak dwa sety wygrane przez "Orła" były kluczowe w kontekście dwumeczu. Ostróda okazała się bowiem lepsza od Lublina właśnie o dwa sety i to ona w przyszłym sezonie zagra w pierwszej lidze!

Energa-Morliny Ostróda II 4:6 ATS Akanza Lublin

Punkty: Kwapiś, Miastowski 2 - dla Energi-Morlin II, Litwiniuk, Kozieł, Chrześcian 1.5, Kulczycki 1, Słomka 0.5 - dla Akanzy

Żółte kartki: Kwapiś, Kuźmicz - Energa-Morliny II, Kozieł, Kulczycki - Akanza

Czerwona kartka: Kuźmicz - Energa-Morliny II

Pierwszy mecz: 6:4 Energa-Morliny II

Awans: Energa-Morliny II