Informacje

CZAS NA DWUMECZ O AWANS

 
Rezerwy Energi-Morlin Ostróda po wygraniu swojej grupy II ligi staną do walki w dwumeczu barażowym ze zwycięzcą grupy podlasko-lubelskiej. Stawką tej konfrontacji będzie powrót do I ligi, a rywalem ATS Akanza Lublin. Początek pierwszego spotkania, już w sobotę 4 czerwca o godz. 17:00 w Lublinie.
 
Ostródzki kwartet prowadzony przez trenera Tomasza Sposoba: Jakub Kuźmicz, Maksymilian Miastowski i Jacek Barbachowski powalczy o jak najkorzystniejszy wynik w stolicy województwa lubelskiego. Ich rywalami będą m.in. Paweł Kozieł i Marcin Litwiniuk, którzy mają za sobą występy w LOTTO Superlidze w barwach Trefla Zamość, a także wiele lat spędzonych na zapleczu Ekstraklasy. Trzecim zawodnikiem jest Szymon Kulczycki, a więc zawodnik również mający ekstraklasową i pierwszoligową przeszłość, a także wiele lat spędzonych za granicą, konkretnie w Niemczech. Skład uzupełniają Radosław Chrześcian, który na ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski dotarł do 1/8 finału oraz Tomasz Słomka, czyli doświadczony gracz z Lubelszczyzny.
 
"Naszym celem jest zagrać bardzo dobry mecz" - mówi trener Tomasz Sposób - "Chcemy wykonać kawał dobrej roboty." - dodaje Jacek Barbachowski 
 
Druga drużyna ostródzkiego klubu już wcześniej poznała smak awansu do pierwszej ligi. W 2019 roku zespół w składzie Jakub Kuźmicz, Szymon Kolasa, Maksymilian Miastowski, Łukasz Sokołowski, Wojciech Chrząszcz, Krystian Kawiak wygrał najpierw II ligę na Warmii i Mazurach oraz Mazowszu, a później w barażu pewnie pokonał Dojlidy Białystok 18:2 (10:0 w Białymstoku, 8:2 w Ostródzie.). Wcześniej ta sztuka udała się również pięć lat wcześniej.
 
Po meczu w Lublinie druga drużyna Energi-Morlin powróci na spokojne treningi do Ostródy, gdzie będzie przygotowywać się przed rewanżowym spotkaniem. Drugi mecz został zaplanowany na 10 czerwca o godz. 17:00.