Informacje

ŁUKASZ SOKOŁOWSKI I KACPER PETAŚ MISTRZAMI POLSKI

Łukasz Sokołowski razem z Samuelem Kulczyckim i Jakubem Miszkurką jako reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego oraz Kacper Petaś w grze podwójnej w parze z Przemysławem Walaszkiem wywalczyli złote medale podczas 34. Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Łącznie ostródzki klub wywalczył trzy medale, ponieważ brąz w mikście w parze z Agatą Zakrzewską wywalczył Petaś.

To były bardzo dobre zawody w wykonaniu ostródzkich zawodników. Wychowanek klubu, Kacper Petaś sięgnął po dwa medale, a dodatkowo zanotował dwa ćwierćfinały (w singlu i turnieju drużynowym. Łukasz Sokołowski zdobył złoto „drużynówki”, a w deblu i mikście dotarł do ćwierćfinału. Z kolei Jakub Kuźmicz, trenujący od kilku lat w Ostródzie znalazł się w 1/8 finału turnieju indywidualnego oraz w ćwierćfinałach debla, miksta, a także rywalizacji drużynowej.

W czterodniowym turnieju rozgrywanym w Nowym Dworze Mazowieckim rywalizowało pięciu graczy Energi-Morlin Ostróda. Oprócz wcześniej wspomnianych Petasia, Sokołowskiego i Kuźmicza, o medale walczyli również Jakub Witkowski oraz Piotr Bardon, dla którego 1/8 finału debla oraz 1/16 finału singla były największymi sukcesami w dotychczasowej karierze.

Lista medalistów Energi-Morlin Ostróda podczas 34. Mistrzostw Polski Młodzieżowców:

Złoto – Kacper Petaś/Przemysław Walaszek – debel młodzieżowców

Złoto – Samuel Kulczycki, Łukasz Sokołowski, Jakub Miszkurka – turniej drużynowy młodzieżowców

Brąz – Agata Zakrzewska/Kacper Petaś – mikst