Informacje

CO WIEMY O NASZYM PIERWSZYM RYWALU?

W niedzielę, po dwuletniej przerwie do stołów LOTTO Superligi podejdą tenisiści stołowi ostródzkich Morlin. Piątego września, o godz. 16:00 ostródzianie zagrają pierwszy mecz z TTS Polonią Bytom. Co wiemy o rywalu?

W poprzedniej kampanii bytomianie zajęli ósme miejsce w lidze, a w grupie spadkowej uplasowali się na drugiej pozycji, tuż za Energą Manekin Toruń. Wówczas trzon drużyny stanowili Robert Floras i Filip Szymański, a na pozycji numer trzy, naprzemiennie występowali: Marcin Balcerzak, Daniel Michael, Dariusz Wróbel, Igor Dąbrowski oraz Jakub Stecyszyn. Imponującym bilansem wykazał się Floras, który „wykręcił” aż 81%! W 31 pojedynkach, wygrywał aż 25-krotnie! Dziesięć zwycięstw i dziewięć porażek zanotował popularny „Szyman”, natomiast pozostali zawodnicy, nie poczuli smaku indywidualnej wygranej.

Trener Michał Napierała, w tym okienku transferowym postawił na Polaków. Do Polonii przeszli m.in. defensor Jakub Folwarski oraz wychowanek Morlin Adrian Więcek, którzy zastąpili Szymańskiego, i wydaje się, że razem z Robertem Florasem będą tworzyć silny, krajowy i wyrównany skład. Do dyspozycji Napierały pozostają ponadto: Marcin Balcerzak, Michał Łysakowski, Daniel Michael, Jan Szymczyk, Dariusz Wróbel, Sebastian Jemilianowicz, a do rozgrywek zgłoszony również został również sam trener Michał Napierała.

Polonia Bytom to klub, który od wielu lat występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Świetnie również występuje w krajowym pucharze, który już niejednokrotnie wygrał. W rozgrywkach seniorskich i młodzieżowych sięga za to po medale indywidualnych Mistrzostw Polski. Takimi osiągnięciami może pochwalić się m.in. Robert Floras, który na ostatnich MP wywalczył srebrny medal.