Informacje

MORLINY O KROK OD SUPERLIGI!

Wielkie emocje towarzyszyły podczas meczów ostródzkich zespołów w pierwszych meczach barażowych w pierwszej lidze, W sobotę, Morliny II zremisowały z faworyzowaną Politechniką II Rzeszów 5:5 o utrzymanie w pierwszej lidze, natomiast dzień później, Morliny I wygrały 6:4 z Villa Verde Olesno i są o krok od awansu do LOTTO Superligi! 

Bohaterem pierwszego starcia o awans był niewątpliwie Piotr Chmiel, który wywalczył dla Ostródzian komplet punktów. Zawodnik Morlin wygrał z Piotrem Cyrnkiem i Krzysztofrem Marcinowskim. Ważne punkty wywalczyli również Jakub Witkowski, Łukasz Sokołowski oraz Kacper Petaś. "Sokół" i "Witek" wypunktowali Daniela Lisa, natomiast Petaś przypieczętował zwycięstwo drużyny, po triumfie nad Marcinowskim w trzech setach. W Ostródzie, nie do pokonania okazał się Radek Mrkvicka, choć Łukasz Sokołowski miał z nim piłki meczowe.

Dzień wcześniej odbył się pierwszy mecz o utrzymanie na zapleczu LOTTO Superligi z udziałem Morlin II. Dziewiąta drużyna grupy północnej konfrontowała się z ósmą grupy południowej, a więc rezerwami rzeszowskiej Politechniki. Faworytem niewątpliwie byli goście, którzy dysponują równym składem (Damian Korczak, Szymon Kolasa, Szymon Seroka, Patryk Dziuba). Pierwsze starcie zakończyło się remisem, co na pewno jest zadowalającym wynikiem dla podopiecznych trenera Tomasza Sposoba, choć ostródzianie byli blisko wygranej, gdyż po deblach prowadzili 4:2.

Rewanż Morlin I z Villa Verde Olesno odbędzie się w sobotę 12 czerwca o godz. 16:00, natomiast Morliny II zagrają w Rzeszowie dzień później o godz. 12:00.