Informacje

MISTRZOSTWA POLSKI NA PIĄTKĘ

Pięć razy na podium stawali juniorzy i młodzieżowcy ostródzkiego klubu podczas Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski, rozgrywanych w Ustrzykach Dolnych oraz Gliwicach. Ostródzianie dwukrotnie meldowali się na najwyższym, raz na drugim oraz dwa razy na najniższym jego stopniu.

Już po pierwszej konkurencji Mistrzostw Polski - grze drużynowej ostródzki klub zainkasował dwa krążki do klubowej gabloty. Złoto w drużynie młodzieżowców zdobyli Jakub Kuźmicz oraz Łukasz Sokołowski, występując razem z Samuelem Kulczyckim (Liebherr Ochsenhausen/Dekorglass Działdowo) jako reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego.

Począwszy od 2016 roku, tak i do teraz, z podium nie schodzi ostródzki zespół juniorów. Ekipa złożona z Maksymiliana Miastowskiego, Kuby Kwapisia oraz Igora Jankowskiego po raz szósty z rzędu wywalczyła brązowy medal dla Morlin, docierając do półfinału rywalizacji drużynowej w Ustrzykach Dolnych.

Dwa medale Ostródzianka zdobyła w grze podwójnej. Mistrzem Polski Młodzieżowców wraz z Przemysławem Walaszkiem (Energa Manekin Toruń) został wychowanek klubu Kacper Petaś, natomiast po srebro sięgnął Maksymilian Miastowski, który występował w parze z dobrze znanym ostródzkim kibicom Szymonem Kolasą (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów). Ostatni, piąty medal, brązowy, został wywalczony przez Miastowskiego w najbardziej prestiżowej kategorii - grze pojedynczej.