Informacje

UDANA NIEDZIELA OSTRÓDZIAN

Ostatnia niedziela była bardzo udanym dniem dla ostródzkich tenisistów stołowych. Pierwszy zespół pokonał "na sucho" Coccine GKTS Wiązowna, natomiast juniorzy i młodzieżowcy podczas Mistrzostw Województwa wywalczyli dziesięć medali.

Tenisiści stołowi pierwszej drużyny ostródzkiego klubu odnieśli piętnaste zwycięstwo w tym sezonie. Na Mazowszu podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zwyciężyli 10:0, a w całym starciu stracili zaledwie trzy sety! Tym samym, ostródzianie ponownie zameldowali się w strefie barażowej o awans do LOTTO Superligi, awansując na drugie miejsce w ligowej tabeli. Jeśli "jedynka" wygra ostatnie dwa mecze fazy zasadniczej z Pogonią Mogilno oraz Dekorglassem II Działdowo, wówczas Morliny I wygrają grupę północną pierwszej ligi.

Powody do zadowolenia mieli również ostródzcy juniorzy i młodzieżowcy. Pomimo absencji Łukasza Sokołowskiego, Jakuba Witkowskiego, Kacpra Petasia (mecz ligowy z Wiązowną), Kuby Kwapisia (kwarantanna) oraz Maksymiliana Miastowskiego (kontuzja pleców) gracze Ostródzianki wywalczyli dziesięć medali. Pięć złotych, dwa srebrne i trzy brązowe.

Z ramienia Mistrzostw Województwa, awans na Indywidualne Mistrzostwa Polski wywalczyli Igor Jankowski (junior) i Piotr Bardon (młodzieżowiec), który po raz pierwszy w swojej karierze zagra na poziomie Mistrzostw Polski w turnieju singlistów. Promocję na Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców zdobyli za to Bardon oraz Jakub Klimczewski. Wcześniej, z racji wysokiego rankingu, udział w Mistrzostwach Polski zapewnili sobie: Marta Kawiak, Kuba Kwapiś, Maksymilian Miastowski (juniorzy) Łukasz Sokołowski, Kacper Petaś, Jakub Witkowski i Jakub Kuźmicz (młodzieżowcy).