Informacje

MEDALE I AWANS NA MISTRZOSTWA POLSKI

W pierwszą niedzielę maja odbyły się Mistrzostwa Województwa warmińsko-mazurskiego młodzików i kadetów w tenisie stołowym. Podczas zawodów rozgrywanych w Lidzbarku Warmińskim pingpongiści Morlin Ostróda za sprawą Mateusza Smurzyńskiego i Igora Paździorko wywalczyli cztery medale. 

Jeden srebrny i trzy brązowe - tak wygląda dorobek medalowy ostródzian zdobyty na rozegranych w Dzień Flagi Mistrzostwach Województwa. Trzy z nich (srebrny i dwa brązowe) były dziełem Igora Paździorko, który oprócz wywalczenia miejsc na podium, zagwarantował sobie awans na Mistrzostwa Polski Kadetów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się w dniach 17-20 czerwca w Rawie Mazowieckiej. 

Blisko awansu na Mistrzostwa Polski Młodzików był za to drugi z wychowanków ostródzkiego klubu Mateusz Smurzyński. Popularny "Smurzyk" w meczu o awans na krajowy czempionat przegrał w pięciu setach (w ostatnim 13:15!) z Adamem Piotrowskim, reprezentującym Dekorglass Działdowo. Smurzyński na podium stanął za to w mikście, gdzie w parze z Zuzanną Pingot (Wel Lidzbark Welski) sięgnął po brąz.

Medale Mistrzostw Województwa młodzików i kadetów zdobyte przez graczy Ostródzianki

Igor Paździorko/Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) - srebro, gra podwójna kadetów

Igor Paździorko - brąz, gra pojedyncza kadetów

Igor Paździorko/Weronika Bobek (Warmia Lidzbark Warmiński) - brąz, gra mieszana kadetów

Mateusz Smurzyński/Zuzanna Pingot (Wel Lidzbark Warmiński) - brąz, gra mieszana młodzików