Informacje

SŁODKO-GORZKI WEEKEND

Piąte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach grupy północnej pierwszej ligi zanotowali tenisiści stołowi Morlin II. Zupełnie nieudany weekend mieli za sobą gracze pierwszej drużyny, którzy ponieśli dwie porażki i stracili fotel lidera tabeli.

Oba sobotnie starcia z udziałem ostródzkich drużyn zakończyły się wynikiem 6:4. Morliny II, które mierzyły się z sąsiadującym w tabeli Ochmanem Raszków, dzięki kompletom punktów Maksymiliana Miastowskiego i Kuby Kwapisia oraz jednym „oczku” Jakuba Kuźmicza, pokonali beniaminka z Wielkopolski i uciekli znacznie swoim rywalom ze strefy spadkowej. W tym momencie „dwójka” ma pięć punktów przewagi nad Pogonią Mogilno i aż dziewięć nad Ochmanem.

Gorzej poszło podopiecznym trenera Tomasza Krzeszewskiego. Ostródzianie pojechali do Gorzowa Wielkopolskiego, z nadzieją na drugie zwycięstwo nad tym rywalem (w Ostródzie padł wynik 7:3), ale jednak tym razem musieli przełknąć gorycz porażki. Wynik 4:6 w meczu „na szczycie”, bowiem zawodnicy „jedynki” przegrali dwa pojedynki po 2:3.

Dzień później, ponownie przy stole zaprezentowały się Morliny I. Tym razem w Toruniu, w zaległym meczu, który na „Olimpijczyku” miał odbyć się pierwotnie 6 marca, ostródzianie stoczyli kolejne bardzo wyrównane i emocjonujące starcie. Niestety, tak jak w Gorzowie Wielkopolskim, tak i w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego dotychczasowy lider musiał przełknąć gorycz porażki. Trzecia porażka ostródzian w trwającej kampanii pierwszej ligi sprawiła, że na czele po raz pierwszy znalazła się Gorzovia. Drugie są Morliny I, a trzecie Małe Trójmiasto Rumia. Druga drużyna Ostródzianki pewnie „okupuje” dziewiąte miejsce, dające grę w barażach o utrzymanie.

Do końca fazy zasadniczej pozostały cztery spotkania. Najbliższe już 17 kwietnia o godz. 16:00, kiedy to drugi zespół z Ostródy zagra z KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumią. Pierwsza drużyna, do stołów powróci 8 maja.