Informacje

SMURZYŃSKI BLISKO NAJLEPSZYCH

 

Oprócz rozgrywek ligowych, w miniony weekend na szczeblu ogólnopolskim rywalizował Mateusz Smurzyński. W dalekiej Dębicy, młody ostródzianin mierzył się z najlepszymi młodzikami w Polsce podczas Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej. Wychowanek Morlin zajął miejsce w przedziale 41-48.

Awans na krajowe zawody z cyklu Grand Prix "Smurzyk" wywalczył sobie poprzez zwycięstwo w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w Działdowie. Ostródzianin rywalizację rozpoczął od porażki z najwyżej rozstawionym w grupie Adamem Smoterem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), następnie pewnie rozprawił się z Adamem Gbiorczykiem (Orlicz Suchedniów), a w meczu o awans do turnieju głównego przegrał z Maciejem Bieleckim (Dekorglass Działdowo) 0:3.

Ostatni pojedynek Smurzyńskiego na Podkarpaciu miał najbardziej emocjonujący przebieg. Gracz trenera Kamila Jarmołowicza po pięciosetowym boju uległ Jakubowi Nadolnemu (Wicher Lisiec Wielki), a w ostatnim secie do jedenastu. Tym samym, Mateusz Smurzyński zajął miejsce w przedziale 41-48. Najlepszy okazał się Aleks Pakuła z Grodziska Mazowieckiego.