Informacje

JUNIORZY NAJWYŻEJ W RANKINGACH

Nowy Rok to także czas na prezentację ogólnopolskich rankingów, opublikowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. W czołowej setce poszczególnych kategorii znalazło się ośmiu zawodników Morlin Ostróda. Najwyżej z graczy ostródzkiego zespołu znajduje się obecnie Kuba Kwapiś, plasujący się na ósmym miejscu w rankingu juniorów.

Blisko Kwapisia, również na bardzo wysokim miejscu jest Maksymilian Miastowski. Mistrz Polski Juniorów w grze podwójnej oraz brązowy medalista indywidualnie i drużynowo klasyfikuje się na początku drugiej dziesiątki, a konkretnie na dwunastym miejscu. Trzecim zawodnikiem w "30" jest Igor Jankowski. Szesnastolatek jest obecnie 29. juniorem w Polsce.

Na dobrych pozycjach w seniorskiej klasyfikacji są również ostródzcy juniorzy oraz młodzieżowcy. Po rozegraniu jednego turnieju z cyklu Grand Prix Polski, najwyżej spośród pierwszoligowych graczy ostródzkiego klubu jest Jakub Wikowski (32.), pięć miejsc niżej plasuje się Miastowski, pięćdziesiąty jest Łukasz Sokołowski, a w połowie szóstej dziesiątki jest Mistrz Województwa warmińsko-mazurskiego Kacper Petaś. 

W kategorii młodzików wychowanek klubu - Mateusz Smurzyński jest obecnie pięćdziesiąty pierwszy, natomiast w zestawieniu juniorek Marta Kawiak melduje się na 34. pozycji. 

Krajowy ranking jest tzw. rankingiem kroczącym. Do klasyfikacji generalnej wliczane są trzy najlepsze z czterech ostatnich turniejów.