Informacje

POZYTYWNA KOŃCÓWKA ROKU

Trzy zwycięstwa w czterech meczach odnieśli zawodnicy ostródzkich pierwszoligowców w ostatni weekend rozgrywek grupy północnej. W pokonanym polu ostródzianie zostawili Pogoń Mogilno oraz GKTS Wiązowna, natomiast lepsi od Morlin II okazali się tenisiści stołowi rezerw Dekorglassu Działdowo.

Pierwsi do stołów w Ostródzie podeszli gracze Tomasza Sposoba. Sobotnie starcie z Pogonią miało bardzo ważny wpływ w kontekście układu dolnej części tabeli. Morliny II pewnie pokonały mogilnian 7:3, a komplet punktów uzyskał Kuba Kwapiś. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł Igor Jankowski. Szesnastolatek z Ostródy pokonał Michała Wojewódkę. 

Rywalem lidera rozgrywek - Morlin Ostróda była ostatnia GKTS Wiązowna. Ostródzianie błyskawicznie rozprawili się z rywalem, wygrali 10:0, a wygrane odnieśli: Jakub Witkowski, Kacper Petaś, Łukasz Sokołowski oraz Piotr Chmiel.

Niedziela stanęła pod znakiem rywalizacji pierwszego zespołu z Pogonią oraz drugiego z Dekorglassem II. Nastroje w obu ekipach były różne, gdyż Morliny zwyciężyły Pogoń 8:2, po kompletach "Witka" oraz Chmiela, a sam Witkowski wskoczył na podium rankingu indywidualnego. Takim samym rezultatem zakończyły się derby Warmii i Mazur, jednak na korzyść gości z Działdowa. Dwa "oczka" zdobył Maksymilian Miastowski, który w singlu rozprawił się z Patrykiem Bieleckim, zaś w deblu razem z Kubą Kwapisiem pokonali Bieleckiego oraz Patryka Lewandowskiego.

W tabeli na prowadzeniu Morliny z przewagą czterech punktów nad Dekorglassem II. Podium uzupełnia Gorzovia Gorzów Wielkopolski. Morliny II plasują się obecnie na dziewiątej pozycji, uprawniającej do gry w barażach o utrzymanie. Na miejscach spadkowych Ochman Raszków, Pogoń Mogilno i Coccine GKTS Wiązowna.