Informacje

INTENSYWNY GRUDZIEŃ

Ostatni miesiąc 2020 roku, będzie jednym z najbardziej pracowitych okresów dla pierwszoligowców z Ostródy. Na grudzień pierwszy zespół Morlin ma zaplanowane trzy, natomiast drugi aż cztery spotkania.

Powrót do rozgrywek na zapleczu LOTTO Superligi rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 5 grudnia. Wówczas podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zagrają u siebie z GKTS Wiązowną, zaś Tomasza Sposoba na wyjeździe z KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumią. Dzień później do stołów w Ostródzie znów podejdą pingpongiści drugiej drużyny. W Mikołajki, obecnie dziewiąta drużyna sezonu zmierzy się z "sąsiadem" z ligowej tabeli Ochmanem Raszków.

Kolejne spotkania odbędą się w dniach 12-13 grudnia. Pierwszy zespół pojedzie na wyjazd do Mogilna i zagra u siebie z Darz Borem Karnieszewice, kończąc tym samym pierwszą rundę rozgrywek, natomiast "dwójka" również zagra w sobotę z Pogonią, a następnego dnia rozegra zaległy mecz z Dekorglassem Działdowo II. Graczom drugiej drużyny pozostanie jeszcze mecz z rezerwami Balty AZS AWFiS Gdańsk.

Przypomnijmy, Morliny Ostróda są liderem grupy północnej pierwszej ligi. W ośmiu dotychczasowych pojedynkach, wyżej notowana ekipa z letniej stolicy Warmii i Mazur wygrywała siedmiokrotnie, a tylko raz przegrywała. Najmniej meczów spośród wszystkich drużyn rozegranych mają za to Morliny II, które z dorobkiem zwycięstwa, dwóch remisów i trzech porażek zainkasowały cztery punkty.

Kalendarz ostródzkich zespołów w pierwszej lidze:

Morliny

5.12.2020 – GKTS Wiązowna (D)

12.12.2020 – Pogoń Mogilno (W)

13.12.2020 – Darz Bór Karnieszewice (D)

Morliny II

5.12.2020 – KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumia (W)

6.12.2020 – Ochman Raszków (D)

12.12.2020 – Pogoń Mogilno (W)

13.12.2020 – DEKORGLASS Działdowo (D) 

 

(D) - mecz domowy (W) - mecz wyjazdowy