Informacje

OSTRÓDZKI DUET W GŁÓWNYM

Maksymilian Miastowski przeszedł przez turniej eliminacyjny i awansował do turnieju grupowego I Grand Prix Polski Seniorów w Nowym Dworze Mazowieckim. Tym samym zawodnik ostródzkiego klubu dołączył do Łukasza Sokołowskiego.
 
Po drodze do najlepszej "czterdziestki" Miastowski wyeliminował kolejno jednego z najlepszych zawodników grupy północnej pierwszej ligi Przemysława Walaszka, Mateusza Żelengowskiego, Damiana Korczaka oraz występującego w ubiegłym sezonie w LOTTO Superlidze Jakuba Masłowskiego.
 
W eliminacjach brało udział łącznie czterech zawodników Morlin. Obok brązowego medalisty Mistrzostw Polski Juniorów, o awans rywalizowali Jakub Witkowski, Jakub Kuźmicz oraz Kuba Kwapiś. Cała trójka musiała uznać wyższość rywali w fazie play-off.
 
Dwójka pierwszoligowców z Ostródy poznała już rywali w sobotniej fazie grupowej. Maksymilian Miastowski zmierzy się w grupie 5, a jego rywalami będą Tomasz Lewandowski, Michał Bańkosz, Piotr Michalski oraz Michał Murawski. Łukasz Sokołowski natomiast spotka się przy stole z Jarosławem Tomickim, Marco Gollą, Arturem Danielem i Danielem Bąkiem.