Informacje

DEBIUT PAŹDZIORKO

Drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach trzeciej ligi odniósł trzeci zespół ostródzkiego klubu. Morliny III pokonały w Elblągu miejscowy Mlexer II 12:6. Pierwszy raz w tym sezonie zaprezentowali się trener Kamil Jarmołowicz oraz urodzony w 2007 roku Igor Paździorko.

W spotkaniu z będącymi przed sobotnią rywalizacją na drugim miejscu w tabeli w zespole z Ostródy wystąpiło aż sześciu zawodników. Oprócz debiutujących w kampanii 2020/21 Jarmołowicza i Paździorko, przy stołach w Elblągu znalazła się czwórka, która zagrała przeciwko LZS Lubawa: Piotr Bardon, Mateusz Smurzyński, Jacek Świtalski i Paweł Deska.

Od początku ostródzcy trzecioligowcy przejęli inicjatywę. Ostródzianie już po pierwszej serii gier wyszli na prowadzenie 3:1. Później kontrolowali sytuację, jednak wartym wspomnienia jest fakt, iż kilka pojedynków kończyło się w pięciu setach. Ostatecznie podopieczni trenera Jarmołowicza wygrali z przewagą sześciu pojedynków. Na pochwałę zasłużył po raz kolejny Mateusz Smurzyński, który zapunktował w drugim meczu z rzędu.

"Grało mi się nieźle. Choć przegrałem pierwsza grę i debla, to jednak wywalczyłem punkty zasłużenie. Najważniejsze to wygrana i dobry start drużyny oraz świetna postawa chłopaków." - mówi jeden z dwóch najskuteczniejszych zawodników Piotr Bardon - "Dobry początek tego sezonu zawdzięczamy przede wszystkim równą i dobrą grą. Szacunek do rywala, dyscyplina przy stole. To są czynniki, dzięki którym możemy cieszyć się z czterech punktów w ligowej tabeli." - przyznał gracz Ostródzianki

Do zwycięstwa w Elblągu poprowadzili Piotr Bardon i Paweł Deska, którzy zdobyli po trzy punkty. Dwie wygrane + debel wpadły na konto Kamila Jarmołowicza, natomiast dwa indywidualne zwycięstwa zanotował zmieniony w międzyczasie, wychowanek Mlexera Jacek Świtalski. Mateusz Smurzyński wywalczył jedno zwycięstwo indywidualnie oraz w grze podwójnej z Kamilem Jarmołowiczem. Drugi z młodzików Igor Paździorko zakończył mecz z Mlexerem II bez singlowej victorii.