Informacje

ZAGRA PIERWSZA I TRZECIA LIGA

Przed szansą na siódmy komplet punktów staną tenisiści stołowi Morlin Ostróda. W najbliższą sobotę ostródzianie zmierzą się w Gdańsku z rezerwami superligowej Balty AZS AWFiS Gdańsk. Tego samego dnia i również na wyjeździe zagrają trzecioligowcy, którzy staną do rywalizacji z Mlexerem Elbląg II.

Akademicy z Gdańska jak dotąd rozegrali pięć meczów, z czego trzy rozstrzygnęli na swoją korzyść. Gracze trenera Bartosza Gajka wygrali z Pogonią Mogilno, Ochmanem Raszków i GKTS Wiązowną, natomiast musieli uznać wyższość Dekorglassu II oraz Małego Trójmiasta Rumii.

Najskuteczniejszym obecnie zawodnikiem jest Mistrz Polski z 2009 roku Artur Daniel. Popularny "Lama" po wielu latach ponownie wystąpił na parkietach LOTTO Superligi, jednak klub z Gdańska zakomunikował poprzez media społecznościowe, że Daniel znajdzie się w kadrze meczowej na mecz z Morlinami.

Czterech z pięciu zawodników, występujących na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce ma dodatni bilans indywidualny. Oprócz Daniela, legitymującego się bilansem 8-2 "na plus" są Mateusz Troka (6-3), Jakub Krawczyk (4-2), a także pochodzący z Giżycka Piotr Ferenc (4-2). Jedynym graczem, który ma ujemne zestawienie pojedynków jest Tomasz Filbrandt, który w dziewięciu występach odnióśł cztery zwycięstwa i pięć porażek.

"Szykuję się na bardzo ciężkie mecze pełne walki." - mówi wicemistrz Polski Juniorów Łukasz Sokołowski - "Na sali w Gdańsku grałem raz w życiu i pamiętam, że stoczyłem dobre spotkania. Hala gospodarzy jest po remoncie, więc sam ciekaw jestem, jak wpłynie to na moją grę." - dodał "Sokół"

Kilka godzin wcześniej drugą kolejkę trzeciej ligi rozegrają podopieczni Kamila Jarmołowicza. Trzeci zespół ostródzkiego klubu po zwycięstwie nad LZS Lubawa, zmierzy się z obecnie będącym na pozycji wicelidera Mlexerem II, który na inaugurację pokonał Wicher Gwiździny 13:5.

Konfrontacja z Baltą AZS AWFiS II rozpocznie się o godz. 16:00. Pierwotnie, równolegle z meczem Balta II - Morliny,  w Ostródzie miały zmierzyć się ekipy Morlin II oraz rezerw działdowskiego Dekorglassu. Z uwagi na kwarantannę zawodników drużyny z Działdowa, spotkanie zostanie rozegrane w innym terminie. Starcie Mlexera II z Morlinami III zostało natomiast zaplanowane na godz. 11:00.