Informacje

PIERWSZA WYGRANA JANKOWSKIEGO

Igor Jankowski odniósł premierowe indywidualne zwycięstwo, a Morliny Ostróda II podzieliły się punktami z rezerwami Palmiarni Zielona Góra. Szóste zwycięstwo zanotowali za to pingpongiści pierwszej drużyny ostródzkiego klubu, którzy pokonali drugą drużynę Energi Manekin Toruń 7:3.

Niezwykle emocjonujący przebieg miała rywalizacja pomiędzy "dwójką" a Palmiarnią II. Podopieczni trenera Tomasza Sposoba prowadzili przez większość meczu. Po grach deblowych ostródzianie wygrywali 4:2, jednak trzy kolejne gry padły łupem zielonogórzan. Przy stanie 4:5, nerwami "ze stali" wykazał się szesnastoletni wychowanek Ostródzianki Igor Jankowski. Młody zawodnik zwyciężył po horrorze z Andrzejem Kopeckim 3:2, i dzięki temu drugi zespół mógł dopisać jeden punkt na swoje konto.

"Czułem się świetnie po meczu, byłem niesamowicie usatysfakcjonowany. Szkoda że dopiero teraz zdobyłem pierwszy punkt, ale mam nadzieję, że wygram jeszcze kilka gier." - mówi Igor Jankowski - "Wiele osób uznaje mnie za bohatera meczu. Nie powiedziałbym tak, ponieważ każdy z nas dołożył "cegiełkę" do tego remisu, także razem, jako drużyna przyczyniliśmy się do tego wyniku." - dodał

Na fotelu lidera tabeli umocniły się Morliny I. Gracze Tomasza Krzeszewskiego, tym razem okazali się lepsi od rezerw toruńskiej Energi Manekin. "Elektryk" przyjechał do Ostródy bez jednego ze swoich czołowych zawodników - Michała Małachowskiego, który na jednym z treningów doznał skręcenia kostki. 

Spotkanie od początku układało się po myśli lidera grupy północnej pierwszej ligi. Morliny w każdym aspekcie przeważały, a potwierdzeniem była wygrana z czteropunktową przewagą. W składzie gości najlepszy okazał się niepokonany Przemysław Walaszek, który okazał się lepszy od Piotra Chmiela i Kacpra Petasia. Dla Morlin zaś, komplety punktów wywalczyli Jakub Witkowski oraz Łukasz Sokołowski, natomiast po oczku "dorzucili" Chmiel i Petaś.

Na czele w tabeli doszło do kilku zmian. Liderem pozostały Morliny, jednak na drugie miejsce premiowane awansem do baraży o LOTTO Superligę przesunęła się Gorzovia Gorzów Wielkopolski. Podium uzupełnia Małe Trójmiasto Rumia. Morliny II po sobotnim remisie utrzymały dziewiątą pozycję. Na miejscach spadkowych Ochman Raszków, GKTS Wiązowna oraz Pogoń Mogilno.