Informacje

ZWYCIĘSTWO DWUNASTOLATKA

Dwunastoletni Mateusz Smurzyński odniósł swoje pierwsze indywidualne zwycięstwo w rozgrywkach trzeciej ligi! Po punktach wychowanka Morlin, Pawła Deski, Piotra Bardona oraz Jacka Świtalskiego Morliny III zwyciężyły na inaugurację LZS Lubawa 11:7.

Początek niedzielnego spotkania był bardzo wyrównany. Podopieczni Kamila Jarmołowicza remisowali po pierwszej serii gier 2:2. Premierowe "oczka" w nowym sezonie zanotowali Mateusz Smurzyński i Paweł Deska, po zwycięstwach nad Szymonem Żuralskim i Andrzejem Guzowskim. Porażkę odnieśli za to zawodnicy, którzy debiutowali w barwach ostródzkiego klubu: Piotr Bardon i Jacek Świtalski.

Śladem swoich kolegów z pierwszej ligi, również trzecioligowcy wygrali obie gry podwójne. Dzięki temu ostródzanie wyszli na prowadzenie 4:2 i do samego końca tego prowadzenia już nie oddali. 

Najskuteczniejsi w niedzielę okazali się Deska i Bardon. Obaj wygrali po trzy gry indywidualne oraz zanotowali triumf w grze podwójnej. Dwa single i debel zanotował Świtalski, natomiast wygranego singla i debla ma na koncie urodzony w 2008 roku "Smurzyk".

Oprócz spotkania Ostródy z Lubawą, równolegle rozegrane zostały dwa mecze. Pierwsza drużyna Mlexera Elbląg zdemolowała Warmię Lidzbark Warmiński, natomiast druga wygrała z Wichrem Gwiździny. Po pierwszej kolejce Morliny III znajdują się obecnie na trzeciej lokacie. Liderem Mlexer, a na ostatniej pozycji Warmia.

Trzecioligowy zespół kolejny raz do stołu podejdzie 8 listopada, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Mlexerem Elbląg II.