Informacje

MULTIMEDALIŚCI

Złoto, srebro i dwa brązowe medale wywalczyli w Gliwicach zawodnicy trenera Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba. Dwa z nich ostródzianie zdobyli w turnieju indywidualnym, a po jednym w grze podwójnej i drużynie.

Bardzo miłą niespodziankę sprawili Łukasz Sokołowski i Maksymilian Miastowski. Pierwszy z nich dotarł do finału, drugi zatrzymał się na półfinale. Obu zawodników z Ostródy pokonał Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który aż trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

Krążek z najcenniejszego kruszcu za turniej deblowy wywalczył Miastowski w parze z Szymonem Kolasą. Obecny i były gracz Morlin, którzy wspólnie wywalczyli ponad rok temu awans do pierwszej ligi pokonali w 1/2 finału działdowską parę Patryk Bielecki/Patryk Lewandowski w pięciu setach. Tyle samo odsłon potrzebowali do wygranej w finale nad Redzimskim oraz Patrykiem Pyśkiem. Ostródzko-rzeszowski duet przegrywał już 0:2, a w trzecim secie bronił dwóch piłek meczowych!

Blisko medalu w grze podwójnej był również "Sokół". Ostródzianin razem z Michałem Małachowskim (Energa Manekin Toruń) prowadzili już w ćwierćfinałowym starciu 2:1, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość Bieleckiego i Lewandowskiego.

Na 1/16 finału turnieju deblowego swój udział zakończyły pozostałe pary z ostródzkimi akcentami: Igor Jankowski/Miłosz Plewik (CKFiS Bełżyce), Jakub Klimczewski/Maciej Łęcki (MRKS Gdańsk), a także Marta Kawiak/Amelia Wiącek (KS Nadarzyn). W mikście najdalej zaszli Maksymilian Miastowski razem z Dominiką Gilewską (KS Nadarzyn), którzy dotarli do najlepszej "szesnastki".