Informacje

TRZY PÓŁFINAŁY

Łukasz Sokołowski i Maksymilian Miastowski awansowali do półfinału turnieju gry pojedynczej podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Gliwicach. W grze o złoto w deblu nadal jest ten drugi, w parze z Szymonem Kolasą.

Obaj bardzo pewnie przeszli pierwszą rundę singlowej rywalizacji. "Sokół" w czterech setach rozprawił się z Piotrem Ostachowskim, natomiast Miastowski w takim samym stosunku uporał się z Arkadiuszem Czosnkiem. Porażki w 1/32 finału doznali pozostali reprezentanci Morlin: Marta Kawiak, Jakub Klimczewski i Igor Jankowski. Kawiak i Jankowski uplasowali się w przedziale 33-48, natomiast Klimczewski po porażce z klubowym kolegą w meczu pocieszenia zakończył zmagania na miejscach 49-64.

Po drodze do strefy medalowej wychowanek Pałacu Młodzieży Warszawa pokonywał odpowiednio Mateusza Rutkowskiego, Patryka Dziubę oraz rozstawionego z numerem pierwszym Szymona Kolasę. Pochodzący z Sochaczewa 17-latek wygrywał kolejno z Aleksandrem Lilienem, Kubą Kwapisiem i Patrykiem Bieleckim. Dla obu szczególnie emocjonujące były ćwierćfinałowe pojedynki. Ostródzianie wykazali się "nerwami ze stali", bowiem pojedynki kończyły się w siedmiu setach.

O finał Łukasz Sokołowski zagra z Michałem Małachowskim (Energa Manekin Toruń), a Maksymilian Miastowski z Miłoszem Redzimskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Rywalami w deblu podopiecznego Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba oraz Szymona Kolasy będzie para Patryk Bielecki/Patryk Lewandowski.