Informacje

OSTRÓDA LUBI BRĄZ

Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba sięgnęli po brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów! Tenisiści stołowi z Ostródy na najniższym stopniu podium stanęli piąty raz z rzędu.

Zawodnicy Morlin, turniej w Gliwicach rozpoczęli od pewnych zwycięstw nad KTS Sandomierz i Skarbkiem Tarnowskie Góry. Spotkanie z najlepszą drużyną województwa świętokrzyskiego zakończyło się zwycięstwem 3:0, zaś z ekipą ze Śląska 3:1.

Po południu rywalem ostródzian w walce o medal był bardzo dobrze znany juniorski zespół Dekorglassu Działdowo. Łukasz Sokołowski, Maksymilian Miastowski, Igor Jankowski i Jakub Klimczewski zmierzyli się z Patrykiem Bieleckim, Patrykiem Lewandowskim i Mateuszem Rutkowskim. Lepsi w "wojewódzkiej" konfrontacji okazali się ostatecznie ostródzianie, którzy mimo prowadzenia przeciwników 2:1, potrafili zwyciężyć po pięciu pojedynkach.

W półfinale gracze z Ostródy musieli uznać wyższość Politechniki Rzeszów. Tenisiści stołowi z Mazur rozpoczęli od prowadzenia 1:0, jednak później pojedynki wygrywali już tylko rywale. Najskuteczniejszym graczem tego meczu były niegdyś zawodnik Morlin Szymon Kolasa, który pokonał Maksymiliana Miastowskiego i Łukasza Sokołowskiego.

To piąty z rzędu brązowy medal wywalczony w turnieju drużynowym przez podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba. Medalowa seria rozpoczęła się w 2016 roku w Ostródzie, kiedy to Jacek Barbachowski, Krystian Kawiak oraz Kacper Petaś stanęli na najniższym stopniu podium. Później dla Morlin po medale sięgali również Kolasa, Jędrzej Żebrowski, Wojciech Chrząszcz, Mateusz Lipiński i Jakub Kuźmicz.