Informacje

JUNIORSKA WALKA O MEDALE

Centrum Sportowo-Kulturalne "Łabędź" w Gliwicach będzie gospodarzem rozpoczynających się w czwartek Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. Wśród najlepszych pingpongistów kraju nie mogło zabraknąć graczy ostródzkiego klubu. Na Śląsk pojechało pięciu zawodników.

Od jutra zmagania rozpocznie drużyna juniorów. Łukasz Sokołowski, Maksymilian Miastowski, Igor Jankowski i Jakub Klimczewski trafili do grupy 5, a rywalami młodych zawodników Morlin będą Skarbek Tarnowskie Góry oraz KTS Sandomierz.

Dzień później rozpocznie się rywalizacja indywidualna. Polski Związek Tenisa Stołowego niedawno opublikował losowanie turnieju singlowego. Marta Kawiak, jedyna reprezentantka Ostródzianki trafiła na Darię Duralak (Broń Radom). Łukasz Sokołowski zmierzy się z Piotrem Ostachowskim (Kuźnia Martex Rybnik), Maksymilian Miastowski z Arkadiuszem Czosnkiem (KTS Sandomierz), Igor Jankowski z Szymonem Sporkiem (MOSiR Dukla), natomiast Jakub Klimczewski podejmie broniącego od tego sezonu barw Morlin Kubę Kwapisia, jednak ze względu na fakt, że turniej liczony jest do sezonu 2019/2020, będzie on reprezentował Gorzovię Gorzów Wielkopolski.

Podopieczni trenerów Tomasza Sposoba i Tomasza Krzeszewskiego staną do szans o medale również w turniejach gier podwójnych i mieszanych. Rywalizacja w Gliwicach potrwa do niedzieli.