Informacje

DEBIUT SMURZYŃSKIEGO

Dwunastoletni Mateusz Smurzyński zadebiutował w miniony weekend na turnieju Mistrzostw Polski. Podopieczny trenera Bartosza Szarmacha stanął do rywalizacji o Mistrzostwo Polski Młodzików w grze pojedynczej i podwójnej.

Wychowanek Morlin już w pierwszej rundzie spotkał się z turniejową "dwójką" Marcelem Błaszczykiem (Dwójka Rawa Mazowiecka). Smurzyński nawiązał walkę w premierowej odsłonie, jednak później dwie kolejne partie pewnie zwyciężył o rok starszy zawodnik z województwa łódzkiego.

Drugi pojedynek młody gracz ostródzkiego klubu rozegrał z reprezentantem Bogorii Grodzisk Mazowiecki Kamilem Sadowskim. "Smurzyk", który pomimo młodego wieku może pochwalić się już debiutem na zapleczu LOTTO Superligi musiał uznać wyższość rywala po trzech setach rywalizacji, i tym samym zakończył turniej w przedziale 49-64.

Oprócz rywalizacji indywidualnej ostródzianin walczył również w grze podwójnej. Wraz z Michałem Jurczukiem (ATS Białystok) przegrali w meczu otwarcia z rozstawionymi z numerem szóstym Krzysztofem Żurawskim (AZS UE Wrocław) oraz Karolem Broszkiewiczem (KS Mysław).

Po tytuł Mistrzów Polski sięgneli Natalia Bogdanowicz (Polmlek Lidzbark Warmiński), a także Dawid Jadam (Sokołów Jarosław). Najlepsi w deblu okazały się za to Natalia Gaworska i Karolina Hołda, natomiast wśród chłopców Jadam w parze z Marcelem Błaszczykiem. Turniej rozegrano w Krośnie.