Informacje

MISJA: RUMIA

Pierwszy zespół Morlin Ostróda po tygodniowej przerwie wraca do rywalizacji w grupie północnej pierwszej ligi. Przed podopiecznymi trenera Tomasza Krzeszewskiego bardzo trudne zadanie, gdyż w sobotę 3 października Morliny zagrają na wyjeździe z KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumią.

Konfrontacja drugiej z trzecią drużyną minionego sezonu zapowiada się arcyciekawie. W zeszłej kampanii, obie rywalizacje tych ekip kończyły się podziałem punktów. Pikanterii dodaje fakt, że gospodarze tego starcia przegrali w pierwszej kolejce z rezerwami Palmiarni Zielona Góra 4:6.

W porównaniu do sezonu 2019/2020 skład rumian się nie zmienił. Trzon drużyny nadal stanowią Alan Woś, Przemysław Perzyński, Łukasz Kaproń oraz Paweł Lemański. To właśnie Ci dwaj pierwsi wygrali po jednej grze singlowej w Zielonej Górze. Na korzyść Małego Trójmiasta padły również oba deble. Warto także wspomnieć o będącym w obwodzie Adamie Dudziczu, który na ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski dotarł do ćwierćfinału gry pojedynczej, a w grze o medal z Jakubem Witkowskim miał piłki meczowe.

Przed meczem zaplanowanym na początek października KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumia klasyfikowana jest na dziewiątej pozycji, tuż za Morlinami II, które w ten weekend nie grają swojego meczu. Z kompletem zwycięstw na prowadzeniu "jedynka". Początek rywalizacji w Rumii o godz. 13:00.