Informacje

SZCZĘŚLIWA ÓSEMKA

Podczas niedzielnych Mistrzostw Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów podopieczni Bartosza Szarmacha, Kamila Jarmołowicza i Tomasza Sposoba wywalczyli osiem medali. Pięciu graczy po turnieju w Lidzbarku Warmińskim zagwarantowało sobie udział w Mistrzostwach Polski.

Dwa krążki z najcenniejszego kruszcu zdobyli nasi juniorzy. Marta Kawiak okazała się najlepsza w żeńskiej rywalizacji, zaś Łukasz Sokołowski był bezkonkurencyjny w kategorii mężczyzn. Na drugim stopniu podium uplasował się Igor Jankowski, a podium uzupełnił Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo). Srebro w kategorii kadetek zdobyła za to Anna Góralska.

Zawodnicy Morlin Ostróda mogą być zadowoleni z występu w turnieju drużynowym. Juniorzy ostródzkiego klubu (Sokołowski, Jankowski, Jakub Klimczewski) sięgnęli po złoto, natomiast młodzicy (Mateusz Smurzyński, Igor Paździorko) po brąz. Ostatnie dwa medale ostródzianie sięgnęli w grze podwójnej, a to za sprawą juniorów. Łukasz Sokołowski wraz z Mateuszem Rutkowskim wygrali całą rywalizację, natomiast Jakub Klimczewski grający z Igorem Jankowskim uplasowali się na drugim miejscu.

Oprócz rywalizacji o medale, równolegle trwały turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski. Awans na ten turniej wywalczyli Mateusz Smurzyński (młodzik), Anna Góralska (kadet), Marta Kawiak, Igor Jankowski i Jakub Klimczewski (junior). Pewny udział w Mistrzostwach Polski z racji wysokiego rankingu mieli Kuba Kwapiś (występujący jeszcze w barwach klubu z poprzedniego sezonu), Maksymilian Miastowski, a także Łukasz Sokołowski.