Informacje

SMURZYŃSKI W ELITARNYM GRONIE

Miniony weekend to nie tylko występy naszych pierwszoligowców. W sobotę, 12 września w Warszawie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików o medale walczył 12-letni Mateusz Smurzyński.

Do stolicy Polski zjechało się 24 najlepszych młodzików z województw: warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Spośród dwunastu najlepszych graczy z Warmii i Mazur mieliśmy jednego reprezentanta ostródzkiego klubu. Mateusz Smurzyński wystąpił w singlu oraz deblu z Bartoszem Ziembą (GKTS Giżycko), gdzie mierzył się z wieloma starszymi przeciwnikami.

"Jestem zadowolony z postawy Mateusza. Szczególnie z gry technicznej, ponieważ przez wakacje kładliśmy duży nacisk na technikę i drobne szczególy w grze. Podczas turnieju było widać, że Mateusz technicznie nie odstawał od swoich rywali, a nawet prowadził bardziej otwartą i agresywną grę. Jest on jednak jeszcze drobny, momentami brakowało kończącego uderzenia, aby przypieczętować wygrany punkt. Sprawą do poprawy na pewno jest serwis, który możemy cały czas doskonalić oraz silny atak forehandem, który pozwoli na przejęcie inicjatywy w pierwszych pięciu uderzeniach w akcji." - mówił szkoleniowiec młodzieżowej grupy Kamil Jarmołowicz

Zawodnik Morlin Ostróda dotarł do 1/16 finału singla oraz 1/8 finału debla wspólnie z Bartoszem Ziembą. Najlepszy w Warszawie w grze pojedynczej okazał się Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński), natomiast w grze podwójnej po złoto sięgnęli Mateusz Sakowicz i Maciej Janik (Spójnia Warszawa).