Informacje

JEDYNKA LEPSZA NA INAUGURACJĘ

Komplet punktów Piotra Chmiela i Jakuba Witkowskiego oraz wygrany singiel i debel przez Łukasza Sokołowskiego oraz Kacpra Petasia przyczyniły się do derbowego zwycięstwa pierwszej drużyny. W piątkowe popołudnie Morliny Ostróda pokonały Morliny II 8:2.

Pomimo wysokiego wyniku, mecz stał na wyrównanym poziomie. W małej hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji byliśmy świadkami trzech pięciosetowych pojedynków, z czego dwa kończyły się zwycięstwem Morlin (Kacper Petaś, debel: Kacper Petaś/Piotr Chmiel), a jeden Morlin II (Jakub Kuźmicz). Kibice zobaczyli wiele efektownych wymian, a zawodnicy zbierali po meczu pozytywne recenzje.

Podczas trzecich w historii klubowych derbów mieliśmy jednego debiutanta. Po raz pierwszy kibicom zgromadzonym w letniej stolicy Warmii i Mazur zaprezentował się Kuba Kwapiś. Urodzony w 2003 roku zawodnik po wyrównanych bojach uległ Petasiowi i Chmielowi, natomiast w grze podwójnej razem z Maksymilianem Miastowskim miał piłki meczowe, jednak w pięciu setach musieli uznać wyższość swoich rywali.

Kolejna szansa na ligowe punkty już w sobotnie popołudnie. "Jedynka" podejmie o godz. 16:00 beniaminka Ochmana Raszków, zaś "dwójka" bezpośrednio po dzisiejszej rywalizacji udała się do Karnieszewic, gdzie zmierzy się z tamtejszym Darz Borem.

Morliny Ostróda 8:2 Morliny II Ostróda

Jakub Witkowski - Igor Jankowski 3:0

Łukasz Sokołowski - Jakub Kuźmicz 2:3

Kacper Petaś - Kuba Kwapiś 3:2

Piotr Chmiel - Maksymilian Miastowski 3:1

Witkowski/Sokołowski - Kuźmicz/Jankowski 3:1

Petaś/Chmiel - Kwapiś/Miastowski 3:2

Jakub Witkowski - Jakub Kuźmicz 3:0

Łukasz Sokołowski - Igor Jankowski 3:0

Piotr Chmiel - Kuba Kwapiś 3:1

Kacper Petaś - Maksymilian Miastowski 1:3