Informacje

LIGOWY POCZĄTEK

Po raz trzeci w historii będziemy świadkami derbów pomiędzy drużynami naszego klubu. W piątek, o godz. 16:00 w małej hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zainaugurujemy rozgrywki I ligi.
 
Poprzednio dwukrotnie lepsi okazali się lepsi tenisiści stołowi pierwszej drużyny Morlin Ostróda. W premierze sezonu 2019/20 Morliny pokonały "dwójkę" 6:4, natomiast na półmetku rozgrywek mecz zakończył się wynikiem 8:2.
 
"Z szacunkiem do każdego przeciwnika, chcemy rozegrać dobry mecz, dobry sezon i pokusić się o awans do Superligi. Obecnie czuję się bardzo dobrze, jestem wypoczęty fizycznie i psychicznie po ostatnich udanych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski." - zapowiada przed inauguracją nowego sezonu Jakub Witkowski
 
Dla obu zespołów Ostródzianki, piątkowe starcie nie będzie ostatnim w ten weekend. Dzień później Morliny podejmą beniaminka z Raszkowa, natomiast Morliny II pojadą nad Bałtyk, gdzie o godz. 14:00 zmierzą się z Darz Borem Karnieszewice.  
 
"Wierzymy, że udanie rozpoczniemy sezon i w następnych kolejkach będziemy zaskakiwać teoretycznie lepsze drużyny.  Nie jesteśmy faworytami, ale jesteśmy drużyną nieobliczalną. Solidnie przepracowaliśmy wakacje i mamy nadzieję, że przyniesie to owoce w nadchodzących rozgrywkach." - mówi Maksymilian Miastowski, gracz Morlin II
 
Obie ekipy rozegrają drugi sezon w pierwszej lidze. W minionej kampanii zawodnicy podopiecznych Tomasza Sposoba uplasowali się na najniższym stopniu podium zaplecza LOTTO Superligi, zaś Tomasza Krzeszewskiego na dziesiątym miejscu.