Informacje

MŁODZIEŻOWCY NA PIĄTKĘ

Pięć medali, srebrny i cztery brązowe wywalczyli tenisiści stołowi Morlin Ostróda podczas 32. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sępólnie Krajeńskim. Na podium stawali Jakub Witkowski oraz Kacper Petaś.
 
Czteroosobowa reprezentacja Morlin czwartkową rywalizacją drużynową rozpoczęła zmagania o medale krajowego czempionatu do lat 21. Już pierwszego dnia mogliśmy cieszyć się z medali, bowiem zespół złożony z Witkowskiego i Petasia dotarł do półfinału, równoznacznego ze zdobyciem brązowego krążka. Druga ekipa w składzie z naszymi zawodnikami (Jakub Kuźmicz, Krystian Kawiak) grająca pod szyldem Warmii i Mazur, wsparta Jakubem Bielickim (Dekorglass Działdowo) uplasowała się w przedziale 21-24.
 
Od piątku zmagania singlowe rozpoczęli Witkowski, Kuźmicz, Petaś i Kawiak. Pierwszą rundę przeszli trzej pierwsi, lecz w drugiej lepszy od swojego rywala okazał się tylko Witkowski. "Witek" zwyciężył również później w meczu o ćwierćfinał, a w grze o medal wykazał się nerwami ze stali, ponieważ w pojedynku z Adamem Dudziczem (Małe Trójmiasto Rumia) obronił aż cztery piłki meczowe!
 
Bardzo dobre przeżycia mieli zawodnicy, trenerzy i sympatycy ostródzkiego klubu podczas rywalizacji gier podwójnych. Witkowski w parze z Jakubem Miszkurką (Spójnia Warszawa) dotarł do półfinału, natomiast Petaś z Przemysławem Walaszkiem (Dojlidy Białystok) do finału debla. Cała czwórka musiała uznać wyższość późniejszym mistrzom Polski: Łukaszowi Wachowiaki i Kamilowi Nalepie (obaj: Palmiarnia Zielona Góra). W mikście brąz wywalczył za to Petaś w duecie z Agatą Zakrzewską (Enea Siarka Tarnobrzeg)
 
Miejsca zawodników Morlin Ostróda:
Singiel:
3-4. Jakub Witkowski
17-24. Kacper Petaś, Jakub Kuźmicz
33-48. Krystian Kawiak
Debel:
2. Kacper Petaś/Przemysław Walaszek (Dojlidy Białystok)
3-4. Jakub Witkowski/Jakub Miszkurka (Spójnia Warszawa)
9-16. Jakub Kuźmicz/Adam Dudzicz (Małe Trójmiasto Rumia)
17-32. Krystian Kawiak/Michał Majchrzak (Podwawelski Kraków)
Mikst:
3-4. Kacper Petaś/Agata Zakrzewska (Enea Siarka Tarnobrzeg)
5-8. Jakub Witkowski/Gabriela Dyszkiewicz (ATS Białystok)
9-16. Jakub Kuźmicz/Julia Bartoszek (JKTS Jastrzębie)
17-32. Krystian Kawiak/Weronika Mielnicka (Dojlidy Białystok)