Informacje

NOWE TWARZE I POWROTY DO PIERWSZEJ LIGI

Dwóch nowych zawodników zobaczymy w przyszłej kampanii pierwszej ligi. Nowymi twarzami w ostródzkim zespole są Kuba Kwapiś oraz Kirill Vorobev. Do składu Morlin powraca za to dwóch zawodników: Wojciech Chrząszcz i Kamil Jarmołowicz.

Urodzony w 2003 roku Kwapiś w ostatnim sezonie reprezentował barwy Gorzovii Gorzów Wielkopolski, z którą zajął ósme miejsce. Brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów w drużynie z 2019 roku wygrał 9 z 28 pojedynków, a w pokonanym polu pozostawił m.in. ówczesnych zawodników rezerw Energi Manekin Toruń: Jakuba Wernera i Marcina Woskowicza.

Jedenaście lat starszy Vorobev, do Ostródy przechodzi z drugoligowego AZS UWM ENGLISH PERFECT Olsztyn. Rosjanin przy stole znalazł się ledwie cztery razy, ale może pochwalić się samymi zwycięstwami, w tym nad mającym udaną przeszłość w polskiej Superlidze Xu Wenliangiem.

Przyszły sezon to także czas powrotów. Do Morlin Ostróda wracają Kamil Jarmołowicz oraz Wojciech Chrząszcz, którzy w ostatnich latach reprezentowali barwy odpowiednio Akademików z Olsztyna oraz Wametu Dąbcze. Obaj mają za sobą pierwszoligowe doświadczenia. Ponadto, Jarmołowicz w Morlinach wystąpił niegdyś na parkietach LOTTO Superligi, zaś Chrząszcz wywalczył medale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, a także w sezonie 2018/2019 awans do I ligi.